Obrovské drama na Chodově! O finalistovi rozhodlo až prodloužení

Radost Chodova po brance Mladé Boleslavi | foto: FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Mužská část Poháru Českého florbalu se ve středu dozvěděla prvního účastníka svého únorového finále. Jak zápas mezi Chodovem a Boleslaví probíhal?

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Předvýběr.CZ Florbal MB 6:5p (2:1, 1:1, 2:3, 1:0)

Pohárové semifinále lépe odstartovala Mladá Boleslav, která se ve 13. minutě dostala do vedení trefou Adama Delonga. Pouze o tři minuty později se ale ke slovu přihlásil Chodov, kterému se podařilo skórovat dvakrát v neuvěřitelných čtyřech vteřinách a naprosto tak převzít otěže zápasu. Druhá třetina se nesla v duchu dohánění chodovského náskoku, který sice odskočil do dvoubrankového vedení, ale Boleslav na tuto trefu bleskově odpověděla a skóre tak bylo kontaktní 3:2.

Velké drama se odehrálo ve třetí dvacetiminutovce, v níž ve skóre dvakrát odskočila Mladá Boleslav. Domácí však sáhli po hře bez brankáře a velmi se jim to vyplatilo, neboť v čase 59:06 srovnali na 5:5 a poslali tak duel do prodloužení. V tom si rozhodující trefu připsal Tom Ondrušek, který tak vyřadil Boleslav z poháru a poslal svůj tým do velkého finále. To bude Chodov hrát v Českých Budějovicích, v nichž kdysi vyhrál svou první trofej.

Branky: 16. Vávra, 16. Vošta, 33. Bauer, 54. Sýkora, 60. Punčochář, 67. Ondrušek - 13. Delong, 35. Bína, 46. Gruber, 51. Sládek, 56. Bína. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 103. Zásahy brankářů: Hodík 29 – Bauer 39. | MATCH CENTER