Dádo, děkujeme! Tatran se rozloučil s bývalým reprezentantem

David Šimek se svou poslední trofejí | foto: Matyáš Klápa/ESA logistika Tatran Střešovice

Po zisku unikátního treblu hlásí mistr ze Střešovic první změnu v sestavě, svou kariéru po snové sezoně končí David Šimek. Dres střešovického kádru oblékal po tři sezony.


Říká se, že končit se má na vrcholu. U Davida Šimka to platí dvojnásob. Zkušený útočník, který přišel do Tatranu před sezonou 2021/22 po angažmá ve Švýcarsku, odchází coby držitel trofeje pro vítěze Poháru mistrů, Poháru Českého florbalu a nově také jako dvojnásobný šampion Livesport Superligy. Klub o jeho konci informoval na svých sociálních sítích

Šimek je odchovancem Bohemians, v jehož řadách také v sezoně 2013/14 debutoval po boku svého staršího bratra Martina v Livesport Superlize. Úvodní duel na půdě Boleslavi mu nevyšel podle představ, jeho klokani prohráli 1:6. Trochu symbolicky pak proti stejnému soupeři odehrál i poslední superligové klání, které však pro něj mělo šťastný konec. Poprvé se prosadil 22. září 2013, svou trefou pomohl k vítězství nad Kladnem 9:8.

Ve stejném roce také debutoval v národních barvách. V dresu juniorské reprezentace odehrál úvodní klání 1. listopadu na EFT ve švýcarském Schaffhausenu, si v duelech proti Švédsku a Finsku postupně připsal svou premiérovou asistenci i první reprezentační gól. O necelé dva roky později už coby pevný člen superligového kádru Bohemians absolvoval juniorský šampionát ve Švédsku, kde sedmi body pomohl k zisku bronzové medaile.

David Šimek v BigBoard Superfinále 2024 | foto: Matyáš Klápa/ESA logistika Tatran Střešovice

Stejný úspěch zaznamenal také v mužském národním týmu, kde poprvé nastoupil v září 2017 v přátelských duelech se Slovenskem. Ve druhém klání dokonce zapsal čtyři branky. Nejvíce se prosadil až v nadcházejícím cyklu, který zakončili Češi ziskem bronzové medaile na šampionátu v Helsinkách. Celkem odehrál Šimek v českém dresu třiadvacet klání.

V té době byl již zpátky v Česku. V roce 2018 totiž přestoupil do švýcarského Thunu, kde strávil celkem tři sezony. Po nich zakotvil ve Střešovicích, kde teď také pověsil svou florbalku na hřebík. Bez florbalu se rozhodně nebude budit, těsně před jeho posledním duelem v BigBoard Superfinále se totiž stal hrdým otcem.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se