Fukala po prvním gólu: Díky patří mé lajně, já měl práci jednoduchou

Jedním z osmi úspěšných střelců povedeného zápasu juniorů proti Švýcarsku byl nováček Lukáš Fukala. Jak sedmnáctiletý útočník hodnotí historicky nejvyšší výhru České republiky nad Švýcarskem a celý turnaj EFT?

Byl to právě Lukáš Fukala, kdo v čase 6:41 svou brankou otevíral skóre utkání a rozjel tak českou destrukci Švýcarska. Minutu před koncem první poloviny zápasu si navíc připsal ještě bod za asistenci u gólu Daniela Chatrného a výrazně se tak podílel na českém triumfu.

Lukáši, máte za sebou první trefu v národním dresu...
Mám z toho velkou radost. Je super, že to tam padlo. Velké díky ale patři mé lajně, která mě vyslala do brejku a já už pak měl jednoduchou práci.

Jedná se o vaší první reprezentační akci. Do národního týmu jste byl donominován vlastně na poslední chvíli. Jak na vás turnaj působil?
Jsem rád, že jsem od trenérů dostal příležitost reprezentovat svou zemi a doufám, že jsem splnil jejich očekávání. Ta má splněná byla - hrálo se velmi tvrdě a ve vysokém tempu, což bylo super.

Najdete také něco, na čem budete muset ještě zapracovat?
Vždycky je prostor pro zlepšení. Určitě budu pracovat na střelbě z první, protože na mezinárodní úrovni se ve velké většině případů střílí právě z ní.

Z turnaje Česko odjíždí na druhém místě. Jak akci vy osobně hodnotíte?
Až na ten zkrat proti Finům ve druhé třetině jsme se podle mého názoru drželi plánu hry a celý turnaj se nám povedl.