Langer s Němečkem slaví titul ve švédské superlize! Pixbu k výhře nepomohly ani dvě branky Krupnové

Mistři švédské superligy 2023/24 | foto: Tobias Josefsson / Sportality

O poslední dubnové sobotě se odehrálo superfinále švédské nejvyšší soutěže, v němž měla Česká republika početné zastoupení. Z titulu nejlepší florbalové ligy světa se radují Filip Langer s Ondřejem Němečkem, naopak Eliška Krupnová musela s Pixbem snést další superfinálovou prohru.


Němeček a Langer jsou mistry švédské SSL!
Storvreta IBK - Pixbo Wallenstam 8:5 (3:1, 1:1, 4:3)

Hned dva čeští florbalisté si v sezoně 2023/24 zahráli superfinále nejvyšší švédské soutěže. Filip Langer a Ondřej Němeček byli součástí základní sestavy nejdůležitějšího zápasu Storvrety v tomto ročníku a svému týmu se po zásluze odměnili. Hned u tří branek tohoto kádru totiž figuroval bývalý kapitán střešovického Tatranu Ondřej Němeček, který tak Storvretě výrazně pomohl k vysněnému titulu.

Florbalisté Storvrety se v první třetině dostali do vedení 3:1, které si však museli perně ubránit, neboť Pixbo ve druhé části snížilo na kontaktních 2:3. A právě v tu chvíli přišel na scénu český hrdina Ondřej Němeček, který asistencemi u čtvrté a šesté branky a také vstřelením pátého gólu posunul Storvretu do vysněného vedení 6:2. Pixbu se pak sice povedla třetí perioda, to už ale na srovnání stavu nestačilo a Storvreta tak oslavila zisk švédského superligového titulu.

Mistři švédské superligy sezony 2023/24 | foto: Instagram Storvreta IBK

Double Krupnové na výhru Pixba nestačil
Thorengruppen IBK - Pixbo Wallenstam 6:3 (2:0, 0:1, 4:2)

Švédský klub Pixbo Wallenstam měl sice v superfinále 2024 hned dvojí obsazení, na titul ale nedosáhl ani jeden z jeho celků. A i když konečné skóre ženského superfinále svádí k dojmu, že šlo o jednoznačnou záležitost, také tady to pro oba celky byla úmorná a vyrovnaná bitva.

Duel odstartovala úvodní branka Thorengrupenu v osmé minutě, na kterou navázala další krasojízda v podání sester Veery a Oony Kauppiových. Finské florbalové legendy přispěly svému celku obstaráním tří gólů, čímž znovu rozhodly celé utkání.

Jako první se prosadila Veera Kauppiová, na jejíž branku ale odpověděla česká florbalistka Eliška Krupnová v dresu Pixba. Za stavu 1:4 už to pro lišky vypadalo bledě, pak ale znovu udeřila Krupnová a svou druhou brankou v utkání zavelela k poslednímu nádechu Pixba. To se sice nakonec dostalo až na kontaktní rozdíl 3:4, pak ale utržilo dvě trefy do prázdné klece a byl konec. Ženským šampiónem sezony 2023/24 se tak znovu stává Thorengruppen.

Mistryně švédské superligy sezony 2023/24 | foto: Tomas Brandt Wangel

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se