Odplaty dokonány, série jsou vyrovnané!

Branka Tatranu ve třetím semifinále | foto: Tatran Střešovice

V ČEZ Extralize v sobotu pokračovala semifinálová utkání, a to již s pořadovým číslem čtyři. Kromě toho se hrálo také play-down.

PSN Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 4:2 (1:0, 0:0, 3:2) | Stav série: 2:2

Tatran se ve druhém domácím semifinále radoval z úvodní branky již po čtyřech minutách, kdy se prosadila Bára Matějková. Tento start domácí velmi povzbudil, neboť v 54. minutě byl stav již 4:0 pro Střešovice a Chodov nebyl schopen se prosadit. První gól do domácí sítě padl až minutu před koncem základní hrací doby a i přes snahu Chodova už to na srovnání nestačilo. Hlavní hrdinkou zápasu byla dvougólová Karolína Stůjová a Tatran tak získal druhý bod v sérii.

Branky: 5. Matějková, 43. Krýslová, 50. Stůjová, 54. Stůjová - 59. Naava, 60. Želízková. Rozhodčí: Michal Reczai - Tadeáš Sidenberg. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 135. Zásahy brankářek: Monika Šolleová 25 - Jana Christianová 9. | MATCH CENTER

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1) | Stav série: 2:2

Ostrava začala čtvrté semifinále velmi dobře a v 9. minutě se radovala z vedoucí branky. Tu vsítila velmi kuriózně Veronika Rybičková, která ze vzduchu tečovala letící balónek tak šikovně, že zapadl až za záda vítkovické brankářky. Vítkovice pak sice srovnaly, po hrubce jejich brankářky ale vzápětí inkasovaly z trestného střílení a podobně tomu bylo také v 57. minutě, kdy na 3:2 zvyšovala domácí Markéta Vrlíková náhozem z poloviny hřiště. Také ostravská série je tak vyrovnaná 2:2.

Branky: 9. Rybičková, 24. Kotzurová, 57. Vrlíková - 23. Kabelková, 47. Seevaldová. Rozhodčí: Tomáš Fuciman - Pavel Urbánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. Diváci: 390. Zásahy brankářek: Veronika Tomšová 13 - Viktorie Karasová 14. | MATCH CENTER

FBC Intevo Třinec - K1 Florbal Židenice 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Oba kádry už se z play-down dobře znají a jejich souboj tak byl velmi vyrovnaný. Duel začaly lépe hostující florbalistky, které poslala do vedení 2:0 Natálie Janečková. Třinec ale ještě před první sirénou snížil na kontaktní rozdíl a po skoro bezbrankové druhé třetině srovnal na 2:2. Náskok Židenic přišel také v 47. minutě, trval ale pouhých třicet vteřin a znovu to bylo nerozhodně. Rozhodující branku si nakonec připsala židenická Natálie Janečková, která byla také hlavní hrdinkou celého utkání, neboť zkompletovala hattrick.

Branky: 20. Portešová, 39. Podsedníková, 47. Šibrová, 60. Podsedníková - 3. Janečková, 7. Janečková, 47. Králová, 52. Zimolová, 60. Janečková. Rozhodčí: Jan Galuszka - Matěj Vrablík. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 115. Zásahy brankářek: Simona Pytlíková 22 - Alena Večeřová 26. | MATCH CENTER