Poprvé jinde! Husková odchází z Vítkovic, posílí ofenzivu Tatranu

Útočnice Barbora Husková se stala posilou Tatranu | foto: PSN Tatran Střešovice

Velký přestup se udál na trase mezi Prahou a Ostravou. Útočnice Barbora Husková mění svůj dres a od nové sezony bude působit ve střešovickém Tatranu. Ten se pro jednu z nejvýraznějších tváří ženské nejvyšší soutěže stane teprve druhým extraligovým angažmá.


Z kádru posledních mistryň do barev těch vůbec prvních. Tak by se dal zkráceně popsat přestup 25leté odchovankyně florbalu v Otrokovicích. Husková, která se za poslední roky stala jednou z hlavních tváří vítkovických úspěchů, se po zisku dalšího prvenství v BigBoard Superfinále přestěhovala do Prahy. Do týmu, který jako první v historii ovládl ženskou nejvyšší ligu.

Od té doby ale uplynulo mnoho vody v řece, v posledních sezonách ale ve Střešovicích získávají v ČEZ Extralize čím dál větší ambice, i v uplynulém ročníku byly hráčky Tatranu jen kousek od postupu do superfinále, a právě zkušená střelkyně by jim měla pomoci je naplnit.

Její statistiky to jasně prokazují, za osm sezon v ČEZ Extralize nastoupila do 204 duelů, v nichž si připsala 272 branek a 151 asistencí, celkem tedy 423 bodů, což jí řadí na průběžné dvacáté místo v historických statistikách. S rytířkami navíc získala pět titulů.

Na svém kontě má také pět duelů v reprezentaci žen, debutovala 3. září 2021 ve švýcarském Muri bei Bern, kde si připsala svou premiérovou branku i asistenci. Nyní je v sestavě trenéra Lukáše Procházky pro nadcházející přípravný kemp v Kutné Hoře. Byla také součástí juniorské reprezentace, v jednadvaceti duelech zapsala 32 bodů a získala bronz na světovém šampionátu v roce 2018.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se