Pardubice potěšily tisíce školáků! Sokolské derby rozsekly nájezdy

David Žáček slaví gól do sítě SKV ve school matchi | foto: SOKOLI Pardubice

Dohrávka 20. kola mezi Pardubicemi a Královskými Vinohrady nabídla parádní bitvu před téměř čtyřmi tisíci diváky, ve které úvodních šedesát minut nerozhodlo a na řadu nakonec přišly nájezdy, které se staly kořistí Východočechů.


SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:6pn (3:3, 2:3, 1:0 – 0:0)

Utkání bylo důležité pro oba celky. Pardubice si chtěly ještě před bojem o záchranu zvednout sebevědomí vítězstvím, Vinohrady potřebují začít opět více sbírat body, aby se udržely na příčkách zaručujících play-off. Spokojenější po závěrečném hvizdu mohli být Východočeši.

Hned v úvodu byly k vidění branky na obou stranách. Nejprve Švejda úspěšně clonil Denemarkovi, jemuž propadla za záda střela Jana Procházky. Vzápětí ale parádní ranou srovnal Přemek Pakosta a nastartoval Pardubice k dalším trefám. Domácí poslal do vedení David Žáček po dobré práci v brankovišti a už na 3:1 zvýšil Jan Nezval.

V dalším průběhu ale začaly pálit výhradně Vinohrady. Nejprve snížil důrazný František Urbánek, následně hosté nevyužili trestné střílení, ale ještě do první pauzy srovnal střelou na zadní tyč Štěpán Švejda. Hned zkraje druhého dějství navíc poslal SKV do pohodlnějšího náskoku Klavs Araks a na 5:3 po pěkné kombinaci upravil Ivan Pergler.

Pardubičtí následně před skvělou kulisou nevyužili přesilovku, ale o snížení se postaral po Bínově pasu Maxmilián Škoda. Pražské Sokoly vrátil do dvougólového náskoku pěknou ranou Daniel Keller, který se trefil hned po svém nástupu na hrací plochu. Na rozdíl jediné trefy pak snížil před druhou pauzou Milan Bína.

Krátce před polovinou závěrečného dějství se po Pakostově přihrávce prosadil Ralfs Polis a začínalo se znovu od začátku. Pět vteřin před koncem základní hrací doby byl nařízen nájezd i pro Pardubice, ale s ním si parádně poradil vinohradský gólman Futschik. Na řadu nakonec přišly i díky skvělým gólmanům na obou stranách nájezdy, ve kterých byli domácí stoprocentní. Rozhodující trefu zaznamenal Polis, který předtím navázal na Lukáše Prixe. Za SKV se trefil pouze Jan Procházka, zbylé dva pokusy zlikvidoval Denemark.

Branky: 4. Pakosta, 11. Žáček, 12. Drba, 35. Škoda, 39. Bína, 49. Polis, rozh. náj. Polis – 3. Švejda, 16. Urbánek, 20. Švejda, 26. Araks, 26. Pergler, 38. Keller. Rozhodčí: Čížek – Laštovička. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 3667. Zásahy brankářů: Denemark 11 – Futschik 21. | MATCH CENTER

Nahrávám

Vyhledávání

Právě se hraje

Právě se hraje

Dnes odehráno

Moje týmy

Následuje

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se