Úspěšná přestřelka na závěr! Junioři zničili 12 góly Finy

Radost českých juniorů při utkání s Finskem | foto: Swiss Unihockey

Utkání nabité góly a krásnými momenty uzavřelo víkend reprezentace juniorů. Poslední zápas turnaje 3-Nations ve Švýcarsku dopadlo výhrou našich florbalistů 12:6, kteří se ujali klíčového náskoku už v první třetině. Přípravnou akci tak Češi završili svojí druhou výhrou.

Česko – Finsko 12:6 (5:2, 2:1, 5:3)

Obě družstva šla do zápasu s jednou výhrou a porážkou z dosavadního průběhu turnaje. Vzájemné střetnutí tak mělo určit, kdo skončí v celkovém pořadí lépe. Co se týče první části, po počátečním oťukávání začali řádit Češi – mezi pátou a sedmou minutou nasázeli tři branky a získali sebevědomí do dalších momentů. Naši junioři tento rozdíl ve skóre udrželi až do pauzy, i když se Finsko později v třetině ještě prosadilo a ukazovalo, že neztrácí odhodlání.

V úvodu prostředního dějství nenechali naši hráči nic náhodě. Po 150 sekundách zvyšovali na 6:2 a vyhnali finského brankáře Veikka Rauhanena na střídačku, odkud ho nahradil Jonni Ohvo. Všechno se tedy vyvíjelo podle nejlepších představ českých reprezentantů. Ti i nadále pokračovali v pečlivé obraně a drželi velmi nadějný náskok 7:3 do poslední fáze střetnutí.

Junioři Suomi i přes manko se stále snažili zabojovat o remízu. V jednu chvíli se Finové přiblížili na rozdíl 5:7, avšak Česko odpovědělo dalšími třemi trefami. Následně ještě národní družstvo pojistilo úspěch do prázdné branky a uzavřelo turnaj druhým vítězstvím z tohoto víkendu. Hattrickem se na výhře podílel Adam Bureš, často bodoval i Jan Krejča (1+3) nebo Jakub Šourek (1+2).

V pořadí turnaje 3-Nations se Češi posunuli do jeho čela. Stále však zbývá odehrát závěrečné střetnutí mezi týmy Švýcarska, které určí, zdali naši florbalisté první zůstanou, nebo jim bude patřit konečná druhá příčka.

Branky: 5. Bureš, 7. Bergman, 7. Bureš, 14. Šlosar, 18. Grézl, 23. Feigl, 27. Krejča, 53. Holásek, 55. Šourek, 56. Grézl, 60. Bureš, 60. Bergman – 17. Niemelä, 20. Leino, 36. Engman, 46. Kokko, 52. Hyvärinen, 57. Leino. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Zásahy brankářů: Kliment 29 – Rauhanen 6, Ohvo 16. MATCH CENTER | STREAM (IFF)

Sestava Česka: Kliment (Šimáček) – Wertheim, Ruber, Smutný, Šlosar, Eliáš, Feigl, Tomášek – Holásek, Bergman, Vondruška – Grézl, Krejča, Bureš – Šourek, Večl, Petráň – Kos, Vrátný.