Bestova rána v prodloužení odvrátila průšvih! Tatranu pomohl skvělý vstup

Jiří Besta (uprostřed) slaví se spoluhráči rozhodující gól v druhém semifinále proti Vítkovicím | foto: Martin Flousek/Český florbal

Livesport Superliga má dnes na programu druhé semifinálové duely. Mladá Boleslav odvrátila nepříjemnou situaci s případnou ztrátou dvou duelů a po obratu srovnala sérii na 1:1. Tatran pak před kamerami ČT sport navázal na úvodní triumf nad Chodovem a vede 2:0.

Předvýběr.CZ Florbal MB – 1. SC TEMPISH Vítkovice 7:6p (2:1, 1:4, 3:1 – 1:0) | Stav série: 1:1

Stejně jako v úvodním duelu série dokázala Mladá Boleslav ovládnout první třetinu Zprvu opatrný souboj se brzy přeměnil v atraktivní duel plný šancí. Skóre otevřel jako první ranou z pravého křídla Michal Sládek, vzápětí trefil Martin Gattnar břevno a v 11. minutě srovnal Michal Pažák, který se z rohu probil do zakončení. Vyrovnaný stav zlomil v 18. minutě Jakub Vařecha, který využil přesilovou hru.

Druhá perioda nejprve nabídla šanci pro domácí, leč poté přišel skvělý obrat. Na 2:2 srovnával na brankovišti nepokrytý Adam Zubek, následně využil po přesilovce trvajícího tlaku Lukáš Hájek, který po křižné přihrávce mířil přesně pod břevno. Plná Městská sportovní hala utrpěla těsně před polovinou duelu další šok, to se parádní dělovkou na zadní tyč prosadil Martin Gattnar. Domácí měli následně velkou šanci, kterou zastavila horní konstrukce branky, čtyři minuty před sirénou snižoval zblízka Martin Tokoš, ale další ránu do boleslavského vazu přidal v samotném závěru po brejku znovu mladší z bratrské dvojice Gattnarových.

Svěřenci Joonase Naavy nakonec odvrátili hrozbu v podobě ztráty druhého domácího utkání. Nejprve přesnou tečí zblízka snížil Adam Delong a v polovině třetí části srovnal střelou na zadní tyč Ronald Gašparík, který tak "vykoupil" předchozí trest na 2+10 minut. Přes 700 fanoušků v mladoboleslavské hale pak explodovalo nadšením po úniku Tokoše, který v 56. minutě ranou pod Součkovu ruku vrátil domácí do vedení. V té samé minutě ale rytíři využili zaváhání Punčocháře, po němž měl Zubek snadnou pozici a srovnal na 6:6. Za tohoto stavu došlo klání do prodloužení, v němž po 33 vteřinách rozhodl parádní bombou Jiří Besta.

Branky: 8. Sládek, 18. Vařecha, 36. Tokoš, 44. Delong, 50. Gašparík, 56. Tokoš, 61. Besta – 11. Pažák, 22. Zubek, 28. Hájek, 30. M. Gattnar, 40. M. Gattnar, 56. Zubek. Rozhodčí: Kostinek – Reichelt. Vyloučení: 1:2, navíc Gašparík (MBL) OT. Využití: 1:0. Diváci: 728. Zásahy brankářů: Bauer 7 – Souček 20. | MATCH CENTER | OHLASY

ESA logistika Tatran Střešovice – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 5:3 (4:1, 0:1, 1:1) | Stav série: 2:0

Už úvod televizní bitvy nabídl gólové hody. Skóre otevřel ve třetí minutě po skvělém pasu napříč brankovištěm Ondřej Sádlo. O dvě minuty později udeřil po rychlém brejku a pěkném ťukesu milimetrovou ranou do vinglu Jakub Boček, avšak Chodov měl přichystanou rychlou odpověď. Skvělou crossovku Ondruška umístil přesně mířenou ranou za Jurcova záda Marek Matoušek. Střešovičtí poté využili přesilovku, zblízka se prosadil Tomáš Hanák. Ve 12. minutě zvyšoval po samostatném úniku už na 4:1 Matěj Havlas.

S Chodovem, který navíc přišel o Jiřího Bauera, jenž si nepříjemně zranil koleno, to po úvodní periodě nevypadalo vůbec dobře. Naději vykřesal ve 34. minutě Tom Ondrušek. Kapitán florbalistů z Jižního Města dopravil po Komárkově pasu balonek pod přesouvajícího se brankáře Tatranu. Návrat do třígólového vedení měl vzápětí na holi Jonáš Kreysa, avšak trefil jen tyč za Hodíkovými zády.

Hned na startu třetí části udeřily Střešovice znovu. Po čtrnácti vteřinách dostal prostor na středu Marek Beneš, jehož zakončení tahem si nešťastně tečoval do vlastní klece bránící Tichý. Hráči z Jižního Města se ale ani tak nevzdali. Necelých šest minut před sirénou nabil Vávra do tandemu Mikulášovi Komárkovi, který z vrcholu brankoviště neměl problém překonat Jurca. V závěru si Chodov zkomplikoval situaci vyloučením, půl minuty před koncem pak dokonce Tatran v přesilovce udeřil, ale kouč hostů David Podhráský uspěl s trenérskou výzvou, naděje na další dramatizaci tak pro Chodov žila dál, ale vítěz základní části již nepřipustil komplikace a došel si pro druhý triumf v sérii.

Branky: 3. Sádlo, 5. Boček, 9. Hanák, 12. Havlas, 41. Beneš – 5. Matoušek, 34. Ondrušek, 55. Komárek. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 437. Zásahy brankářů: Jurco 19 – Hodík 17. | MATCH CENTER | ČT sport