Stříbrný medailista z MS mění dres. Gruber bude hrát ve Spartě

Jakub Gruber (v bílém) v BigBoard Superfinále 2024 | foto: Štěpán Tomš/Předvýběr.CZ Florbal MB

Po osmi letech se s Mladou Boleslaví loučí Jakub Gruber. Zkušený obránce se stane od nového ročníku posilou pražské Sparty.


Odchovanec Královských Vinohrad debutoval v Livesport Superlize v kádru SSK Future, odkud pak přestoupil do střešovického Tatranu. S ním si dvakrát zahrál v superfinále a získal jeden titul. Dalších šest účastí a tři tituly přidal v Mladé Boleslavi, jejíž součástí byl osm posledních ročníků. V superlize zatím odehrál Gruber 388 duelů, v nichž si připsal 238 bodů (129+109). Na svém kontě má také stříbro a bronz z MS mužů.

"V Bolce jsem zažil úspěšné časy a poznal skvělé lidi – spoluhráče, trenéry a kolegy. Jsem emočně založený člověk a hodně teď prožívám, že v tomhle mě teď čeká změna. Věřím, že tahle přátelství nám zůstanou. Bolka je místo nastavené pro vrcholový sport. Když chcete, můžete se tu hodně zlepšovat. I moje éra v seniorské reprezentaci vlastně začala tady. Za to všem trenérům moc děkuju. Klub mě oslovil s tím, že má zájem, abych tu pokračoval. Zároveň jsem letos pociťoval větší zájem než dřív i z jiných organizací. Nutilo mě to zamyslet se, jestli není čas na změnu. Po mnoha letech jsem dospěl k tomu, že pracovat v klubu, trénovat jako hlavní trenér kategorie a hrát za superligový tým je hodně náročné. Hledal jsem takové nastavení, které mi umožní, abych mohl dát maximum své hráčské roli a nakonec jsem se domluvil se Spartou," řekl Gruber v tiskové zprávě na webu Bolky.

Jeho novým působištěm se stane Sparta, kde se potká se svým bývalým dlouholetým spoluhráčem Jiřím Curneym. "Po delších rozhovorech, které jsem vedl s generálním manažerem a trenérem, jsem vnímal, že směr, kterým se Sparta vydává, je ten, který mě láká a vidím v něm svou budoucnost. Očekávání jsou vysoká, chci být stále lepším hráčem a přispět k úspěchu týmu. Chtěl bych zúročit zkušenosti, které jsem nasbíral z předchozích klubů a při nejlepším zažít s klubem to, co ještě nezažil. V neposlední řadě v sezoně mistrovství světa bych chtěl zabojovat o místo v reprezentaci, jelikož vnímám, že to je stále to nejvíc čeho může hráč dosáhnout," představuje se fanouškům v tiskové zprávě na webu Sparty.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se