Chodov srazil Tatran a získává první bod v sérii! Bolka vrátila rytířům venkovní porážku

Semifinálová radost Chodova | foto: Florbal Chodov

Ostrava viděla pokračování napínavého semifinálového trháku, který v prvních dvou dílech nabídl parádní bitvy. Hráči z Jižního Města chtěli sebrat Tatranu šanci na mečbol. Na úvodní výhru ze 2. kola play-down chtěli navázat Butchis.

FAT PIPE FLORBAL CHODOV – ESA logistika Tatran Střešovice 7:4 (2:1, 2:2, 3:1) | Stav série: 1:2

Chodov nezvládl na půdě Tatranu ani jedno klání a visel nad ním tedy pověstný Damoklův meč. Do třetího semifinále proti Tatranu ale nastoupil velmi dobře a v polovině základní hrací doby vedl dokonce 4:1. Obhájce mistrovského titulu z minulé sezony začal ve druhé třetině svou ztrátu stahovat a ve 37. minutě snižoval trefou Martina Kisugiteho na kontaktních 3:4. Chodov si ale skvěle rozehrané utkání sebrat nenechal a třemi dalšími brankami ve třetí periodě si dokráčel pro velmi cenné vítězství 7:4 a první bod v sérii.

Branky: 5. Sýkora, 20. Matoušek, 22. Vávra, 26. Matoušek, 49. Komárek, 55. Klápa, 58. Vávra - 7. Kolísko, 31. Hanák, 37. Kisugite, 60. Boček. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 410. Zásahy brankářů: Karel Hodík 35 - Tomáš Jurco 28. | MATCH CENTER | SPORTY TV

1. SC TEMPISH Vítkovice – Předvýběr.CZ Florbal MB 3:6 (0:3, 2:1, 1:2) | Stav série: 1:2

První dva zápasy měly podobný scénář. Nejprve po skvělém obratu slavily těsné vítězství Vítkovice, o den později měli dobře našlápnuto k triumfu pro změnu rytíři, ale domácí se nejen vrátil do vedení, ale díky Bestově bombě v prodloužení rozhodli. Ve třetím utkání diváky čekala podobně vyrovnaná podívaná, jejíž skóre otevřelo pohodlné zakončení mladoboleslavského Michala Sládka v 9. minutě. Vítkovicím po této trefě začal zápas protékat mezi prsty, neboť v době, kdy ještě neměly skoro žádnou střelu na bránu svého soupeře, prohrávaly již 0:3. A i přes velkou snahu už tuto ztrátu nezvládly dohnat a v sérii tak ztrácí 1:2.

Branky: 22. Zubek, 39. Matejčík, 50. R. Gattnar - 9. Sládek, 14. Beneš, 14. Sládek, 29. Delong, 58. Tokoš, 58. Zoufalý. Rozhodčí: Pavel Kačer - Ondřej Vašíček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváci: 753. Zásahy brankářů: Lukáš Souček 11 - Lukáš Bauer 18. | MATCH CENTER

BUTCHIS – SOKOLI Pardubice 5:9 (1:2, 1:2, 3:5) | Stav série: 1:1

Úvodní duel měly Pardubice dobře rozehraný, vedení 3:1 jim ale sebral čistým hattrickem, který dovršil v prodloužení, Jan Waldhauser. Ve druhém vzájemném klání ale Sokoli svému soupeři porážku oplatili čistým sestřelem 9:5. K tomu nakročili již na začátku utkání, kdy se čtyřmi brankami dostali do vedení 4:1. Rozhodující pak byla perioda třetí, ve které Pardubice skórovaly hned pětkrát a vysloužily si tak srovnávací bod v sérii.

Branky: 7. Petráň, 35. Černý, 44. Novák, 49. Veleba, 57. Veleba - 4. Bína, 16. Bína, 31. Bína, 33. Žáček, 44. Polis, 47. Drba, 53. Savický, 55. Křinka, 60. Bína. Rozhodčí: Josef Monzer - Lukáš Procházka. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 104. Zásahy brankářů: Jan Hlinák 7 - Matěj Denemark 17. | MATCH CENTER