Trenér/ka mužů | O titul bojují kouč šampionů, reprezentace i klokaní stálice

Trenér/ka mužů sezony 2023/2024 | foto: Český florbal

V rámci Galavečera Českého florbalu budou předány ceny také nejúspěšnějším trenérům mužských týmů. Která trojice může obdržet už 14. června ocenění.


Jaroslav Berka
  • reprezentace mužů

Zkušený trenér zahájil na začátku září druhý cyklus na lavičce mužské reprezentace. S národním týmem zvládl nejprve turnaj v Lotyšsku, velkého úspěchu pak dosáhl v listopadu na turnaji Euro Floorball Tour, který český tým vyhrál. V prvním střetnutí ale navíc Češi zdolali Švédsko 12:8. Vůbec poprvé v historii se stalo, že výběr Tre Kronor inkasoval deset a více branek. V únoru navíc národní výběr zvládl úspěšně kvalifikaci na mistrovství světa, které se bude konat už v prosinci v Malmö. Pro Berku se jedná už o druhou účast v top trojce této ankety.

Trenér mužské reprezentace Jaroslav Berka dovedl tým k vítězství na turnaji EFT | foto: Matyáš Klápa/Český florbal
Milan Fridrich

  • ESA logistika Tatran Střešovice

V top trojce nesmí chybět trenér, který v uplynulé sezoně dokázal vyhrát všechny myslitelné trofeje. Se střešovickým Tatranem nejprve v lednu ovládl Pohár mistrů, když ve finále před vlastním publikem zdolal švédský Falun. O pár dnů později si jeho svěřenci poradili i s finálovým duelem v Poháru Českého florbalu a nakonec po triumfu v základní části Livesport Superligy dovedl Tatran k titulu v BigBoard Superfinále. V letošním ročníku ankety si může Fridrich připsat třetí triumf v řadě. 

Milan Fridrich při BigBoard Superfinále 2024 | foto: Martin Flousek/Český florbal
Michal Jedlička

  • FbŠ Bohemians

Počtvrté se v top trojce ankety pro mužskou kategorii trenérů a trenérek objevuje zkušený trenér, který je již řadu let tváří FbŠ Bohemians. Pro Jedličku nebylo lehké navázat na předchozí sezonu, která byla nejúspěšnější v historii klokanů. Dokázal se vypořádat i s odchodem elitního tahouna Filipa Formana. V lize skončili Bohemians ve čtvrtfinále, kde ale pořádně potrápili Vítkovice. Kromě superligové lavičky dál působil také v roli kouče národního týmu Slovenska. S ženským výběrem absolvoval šampionát v Singapuru a vybojoval na něm postup na Světové hry 2025.

Trenér klokanů Michal Jedlička ve finále Poháru Českého florbalu | foto: Martin Flousek/Český florbal

Další pořadí TOP 10

4. Folta Daniel (1. SC TEMPISH Vítkovice)
5. Podhráský David (FAT PIPE FLORBAL CHODOV)
6. Vojta Marek (ACEMA Sparta Praha)
7. Kološ Petr (FBC Liberec)
8. Martiník Tomáš (1. SC TEMPISH Vítkovice)
9. Klucho Matěj (FBC Liberec)
10. Mandler Marek (ESA logistika Tatran Střešovice)

Ceny Českého florbalu

Vyhlašuje se celkem třináct kategorií, přičemž jedenáct z nich se volí dvoukolovým systémem. O hvězdách sezony mezi muži a ženami rozhodují po skončení sezony sami fanoušci ve speciálním hlasování. Nově přibyla kategorie fair play, do níž mohli posílat své návrhy fanoušci, kteří pak rozhodovali také o jejím pořadí.

V kategoriích florbalista/ka, brankář/ka, junior/ka trenér/ka mužských, trenér/ka ženských týmů a rozhodčí sezony hlasují dvoukolově kapitáni elitních týmů, trenéři reprezentace, elitních i vybraných mládežnických soutěží, florbaloví odborníci, významné osobnosti tuzemského florbalu a sportovní novináři.

O nejužitečnějších hráčích a hráčkách (MVP) Livesport Superligy a ČEZ Extraligy hlasují samotní florbalisté a florbalistky.

Nahrávám

Vyhledávání

Ceskyflorbal.cz

E-mail

Jméno

Příjmení

Datum Narození

heslo

heslo pro kontrolu

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Chci odebírat newsletter a nabídky Českého florbalu

Nebo

Zapomenuté heslo

K ZASLÁNÍ ODKAZU KE ZMĚNĚ HESLA JE NUTNÉ SPRÁVNÉ VYPLNIT E-MAIL, KTERÝ JSTE UVEDLI PŘI REGISTRACI.

Zadejte E-mail

Vzpomněl/a jste si?

Ještě nemáte účet

Zaregistrujte se