{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: IVANTI TIGERS JIŽNÍ MĚSTO

Obrázek ke článku
6. 9. 2019

Jeden ze dvou táborů ze sportovní haly Jižní Město se chystá na svou další sezonu v nejvyšší ženské soutěži a opět se bude snažit o co nejlepší umístění. Hráčky Tigers se však přes léto hýbalo kádrem. Jak se podaří Pražačkám vstoupit do nové sezony?

Základní část minulé sezony se na Jižním Městě zakončovala na čtvrtém místě, když o jediný bod se dostaly před Tigers florbalistky ostravského FBC. Ženy z Prahy tak vyfasovaly pro čtvrtfinále play-off Jičín, s nímž svedly dva jednoznačné a dva vyrovnané duely, přičemž o čtvrtém bodu pro Tigers musely rozhodovat samostatné nájezdy. V semifinále nastala změna, kdy Vítkovice neměřily síly s Chodovem, nýbrž s Tigers. Těm dovolily uloupit si pouze jeden bod a vyprovodily je porážkou 1-4 na zápasy.

Svou bohatou florbalovou kariéru ukončila slovenská reprezentantka Lucia Jelínková, dále pak Jitka Procházková a Martina Kleinová. Do Tatranu Střešovice ohlásila návrat Tereza Chvátalová, kterou doprovodí velezkušená Denisa Billá. Dagmar Surá se potom přesouvá na mezinárodní úrovni do kolébky florbalu, Švédska. Pauzu ohlásila Adéla Polívková s Dominikou Kubišovou. Druhá jmenovaná v loňské sezoně nastřádala celkem 47 kanadských bodů za 28 gólů a 17 asistencí. Z Chodova přijde v rámci hostování Nikol Pekárková a s ní další reprezentantka Martina Franková, která sloužila Olomouci. Brankoviště s ní bude hájit holanďanka Dorothee Vogelesang. Comeback do barev Tigers ohlásila také Dominika Steinbachová.Trenér Adam Štegl bude do hry také zapojovat slečny z juniorského týmu.

Trenér: Adam Štegl

Kapitán: Iveta Hyršlová

Koho sledovat: Nikol Pekárková, Martina Franková, Vendula Beránková

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek