CHODOV POTVRDIL DRUHÉ MÍSTO, TATRAN ZDOLAL O DVA GÓLY

1. 4. 2021

O tom, kdo obsadí druhou příčku tabulky, definitivně rozhodla čtvrteční dohrávka Extraligy žen. Florbalistky Chodova v ní nakonec přetlačily Tatran Střešovice, který byl jejich posledním konkurentem. Tým z Jižního Města slavil výsledek 4:2.

Před dohrávkou byl Tatran jediným týmem, jenž ještě mohl sesadit Chodov z druhé pozice. Potřeboval k tomu ale vyhrát všechny čtyři zbývající duely základní části. Nicméně tím, že ztratil body, přenechal kýženou příčku právě svěřenkyním Lukáše Procházky.

Chodov měl zdařilejší nástup, protože si během první třetiny vypracoval náskok 2:0. Mezi střelkyně se zapsaly Daniela Frantíková s Patricií Suchánkovou. Ve zbývajících dvou dějstvích vždy přibylo po jedné brance na každé straně, což domácím hráčkám stačilo k úspěchu.

Velkou sílu prokázalo družstvo z Jižního Města v přesilovkách. Hned tři ze čtyř gólů vstřelilo právě při početní převaze. Zato Střešovice proměnily pouze jedinou výhodu díky Michaele Mechlové, jež snižovala osm minut před koncem na 2:4. Žádná další šance ale do sítě Chodova už nedoputovala.

Podle chodovské hráčky Elišky Chudé absolvoval tým povedený zápas. „Měli jsme malý výpadek na začátku druhé třetiny, na což si musíme dát pozor v play-off. Naštěstí jsme se ale dokázali vrátit, urvali výsledek na svoji stranu a máme druhé místo,“ vyzdvihla Chudá.

„Bohužel jsme neproměňovali šance. Kdybychom v první třetině využili aspoň jednu, vypadalo by utkání úplně jinak,“ uvažovala Kateřina Seemannová z Tatranu. Zároveň zmínila, že Střešovice zradila vyloučení, z nichž Chodov často trestal.

Výsledek dohrávky 21. kola Extraligy žen

FAT PIPE FLORBAL CHODOV - Tatran Střešovice 4:2 (branky: 12. Daniela Frantíková, 20. Patricie Suchanová, 31. Eliška Chudá, 49. Adéla Jůzová - 36. Lucie Želízková, 53. Michaela Mechlová) VIDEOOHLASY