V PŘÍMÉ BITVĚ O PLAY-OFF VÍTĚZÍ BOHEMIANS NAD STARTEM

6. 4. 2021

Rozhodující souboj urvaly klokanky. V dohrávce florbalové Extraligy žen si zajistily postup do play-off v přímém duelu proti Startu98. Své pražské rivalky zdolaly 3:2 a v tabulce je přeskočily o jediný bod.

Hráčky kunratického klubu se před zápasem nacházely na osmé příčce soutěže. K postupu do vyřazovací části potřebovaly proti Bohemians uhrát aspoň bod. Nicméně jejich soupeřky uhájily těsné vítězství a byly to právě ony, kdo proklouzl mezi nejlepší osmičku.

Domácí tým začal utkání úspěšněji, když se dostal již ve druhé minutě do vedení 1:0. Rozdíl potom ještě zvýšila Anna-Marie Divišová a klokanky měly po úvodním dějství lépe nakročeno do play-off. V následující fázi duelu se však situace zdramatizovala. Hostující družstvo snížilo zásluhou Kristiny Zlatníkové na 1:2, což znamenalo solidní zápletku pro zbytek střetnutí.

Během třetí třetiny ovšem florbalistky Bohemians znovu odskočily na dvě branky. Start se ovšem stále tlačil dopředu a nevzdával boj o play-off. Kateřina Fousová v závěrečných minutách dávala kontaktní trefu, jenže na vyrovnání už nezbyl čas. To znamenalo postup svěřenkyň Terezy Blažkové, zatímco Kunraticím sezona končí. Vyřazovací bitvy jim utekly potom, co z posledních pěti duelů nezískaly ani bod.

„Před zápasem jsme si říkali, že jsme několikrát utekli hrobníkovi z lopaty, když Start mohl rozhodnout o svém postupu už v minulých kolech. Přiznám se, že osobně jsem byla před začátkem hodně nervózní, protože z takovýchto utkání ještě nemáme mnoho zkušeností,“ vystihla za Bohemians trenérka Blažková.

Podle trenéra hostů Jiřího Petra měl vliv vlažný vstup do zápasu. „Následně jsme se zlepšovali a dotahovali náskok Bohemians. Bohužel nás v poslední době trápí koncovka a nakonec to nevyšlo, i přes relativně zvládnutou power-play,“ podotkl.

Play-off Extraligy žen, do něhož pokračují také Bohemians, začíná o nadcházejícím víkendu 10. a 11. dubna. Podobu čtvrtfinálových sérií určí středeční výběr, který je naplánován po dohrávce FBC Ostrava proti Tatranu Střešovice.

Dohrávka 21. kola Extraligy žen

FbŠ Bohemians - FATPIPE Tigers Start98 Kunratice 3:2 (branky: 2. Tereza Havlová, 16. Anna - Marie Divišová, 43. Gabriela Vaníčková - 36. Kristina Zlatníková, 58. Kateřina Fousová) VIDEOOHLASY