​​​​

JIČÍN ZASKOČIL BOHEMIANS, ČELO TABULKY DRŽÍ VÍTKOVICE

10. 11. 2019

Překvapivý výsledek si připsal v desátém kole Extraligy žen Jičín. Východočeský tým porazil Bohemians a přiblížil se hranici postupu do play-off. Na první příčce zůstaly Vítkovice, když vyhrály nad pražskými Panthers.

Vítkovice v sobotním zápase nezaváhaly a porazily Panthers Praha 9:4. Po remízové první třetině byla pro domácí tým důležitá druhá část, kterou ovládl 4:0 a přiblížil se výhře. Třemi body se na vítězství podílely Michaela Kubečková (2+1) s Kamilou Paloncyovou (1+2), díky nimž si Vítkovice pojistily čelo tabulky. Kromě nich uspěla také průběžné třetí Ostrava po výsledku 8:3 na hřišti Liberce. Severočešky tak nadále čekají na první body v sezóně.

Se ztrátou tří bodů zůstaly za Vítkovicemi hráčky Chodova. Družstvo z Jižního Města přetlačilo Židenice, když udrželo rozhodující náskok z úvodního dějství. Brněnské florbalistky se ve zbývající části zápasu přiblížily maximálně na kontaktní rozdíl a podlehly svým soupeřkám 3:5. „Soupeř ale hrál velmi dobře, byl silnější v soubojích a ukázal velký progres,“ vyzdvihl chodovský kouč Lukáš Procházka.

Papírového favorita zdolal Jičín, který si výsledkově poradil s pátými Bohemians. Mezi 51. a 53. minutou si Východočešky vytvořily klíčový náskok a pražské hráčky už pouze snižovaly na 3:4. To znamená, že se Jičín bodově dotáhl na osmé Bulldogs, které podlehly Ivanti Tigers vysoko 4:11. Důležitý souboj o play-off zvládl i Tatran Střešovice, protože rozdrtil 8:0 jedenáctou Olomouc. Dva góly a asistenci si připsala Kateřina Seemannová a pomohla Pražankám k aktuální šesté příčce.