{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KUNRATICKÝ START DOPLNIL TRENÉRSKÝ POST, ZMĚNAMI PROŠEL I KÁDR

Obrázek ke článku
24. 7. 2021

Několik změn hlásí v průběhu přípravného období vloni devátý celek Extraligy žen Start98 Kunratice. Spolu s Karolínou Štalíkovou povede celek nově Eliška Hofmanová, tým hlásí několik odchodů i řadu posil.

Bývalá dlouholetá hráčka Chodova a posléze právě Startu98 Hofmanová bude Šatalíkové rovnocennou partnerkou. V roli asistenta zůstane i nadále Jiří Petr, vedoucí družstva bude nově Lucie Špačková.

„Realizační tým je doplněn tak, aby se v klubových strukturách mohly Eliška i Karol souběžně věnovat činnosti šéftrenérek ženských složek a současně měly plnohodnotné vzájemné zastoupení i u elitního týmu žen. Karol se současně ujme také vedení týmu juniorek,“ vysvětluje Ondřej Neuman, sportovní manažer projektu spolupráce Floorball Group, který sdružuje celky Chodova, Startu98 a Traverzy Mukařov.

Právě z kádru letošního superfinalisty míří do Kunratic trio hráček – Hana Chaloupková, Monika Škorpová a Eliška Poláková, které v uplynulém ročníku posbíraly řadu zkušeností a získaly nakonec i stříbrnou ligovou medaili.

Již v závěru uplynulého ročníku se v sestavě kádru z Jižního Města objevila Emma Šlopková, která má zkušenosti ze slovenského národního týmu a která zůstane v Kunraticích i nadále. Do týmu navíc přichází Anna Kutnarová, jež působila v prvoligovém celku Královských Vinohrad, a Natálie Jiráková ze Sparty.

„Podařilo se nám stabilizovat jádro týmu. Změny ale byly nutné.“

Družstvo naopak opuští sedmička hráček – Kateřina Fousová, Gabriela Hartmanová, Barbora Knotková, Adéla Kubíková, Petra Němcová, Petra Šebestová a Klára Zelinková.

„Změny v kádru byly nutné, v prvním roce omlazení a nové klubové identity se nám několik tipů nepodařilo a některé hráčky nepotvrdily naše představy a očekávání. Naopak se podařilo stabilizovat jádro týmu, na kterém nyní stavíme. Máme zase zkušenější a ještě výrazně kvalitnější tým, a z toho máme velkou radost,“ okomentovala odchody Šatalíková.

Tým navíc angažoval i nového kondičního kouče Christiana Morcilla Gallarda. „Příchod Christiana jako full-time kondičního specialisty pro ženské složky našich partnerských klubů je pro nás nutný a velký krok kupředu a věřím, že posune celou koncepci klubů zase o krok dále,“ doplňuje Neuman.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek