{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA FAVORIZOVANÉ IVANTI TIGERS ZBYL DO ČTVRTFINÁLE JIČÍN

Obrázek ke článku
27. 2. 2019

Souboj týmů, které na sebe zbyly. Tím bude čtvrtfinálová série Extraligy žen mezi čtvrtými Ivanti Tigers a sedmým Jičínem. I když hráčky z Jižního Města zvládly oba letošní zápasy, jejich soupeř se pokusí zamíchat papírovými předpoklady.

Florbalistky Tigers bojovaly až do konce základní části o třetí místo tabulky. Klíčový duel s Ostravou však prohrály 5:6 a zůstaly čtvrté v pořadí. „Samozřejmě jsme zklamané, že nám to nevyšlo. Ale teď se už plně koncentrujeme na play-off,“ řekla trenérka Pražanek Karolína Šatalíková.

Při Výběru soupeřů si nikdo z elitní trojice nezvolil Jičín. Ten se proto nyní stane protivníkem Tigers. „Někdo na nás zbýt musel. Přesto si myslím, že kvalitativně jsou všechny týmy na relativně podobné úrovni. Není mezi nimi žádný velký rozdíl,“ usoudila Šatalíková. Jičín ovšem bude podle ní z možných rivalů tím nejnepříjemnějším. „Dopadlo to tak a musíme se s tím vypořádat,“ dodala.

„Naší výhodou je dobrá kondice. Řekla bych, že jsme se navíc zvedly, co se týče našeho systému a vůbec celé hry s holí,“ vystihla trenérka Jižního Města. Z hlediska herní kvality by družstvo Tigers mělo soupeře předčit. „Jičín ale bude spoléhat na silné individuality, které umí dát gól v každém utkání,“ popsala Šatalíková sílu Východočešek.

Anet Jarolímová: Čekaly jsme, že na sebe zbudeme

Jičín vstupuje do play-off ze sedmého místa po základní části. „Před sezónou jsme říkaly, že jsme schopny porazit nějaký tým silnější čtyřky (výhra ve 14. kole nad Ostravou 10:8, pozn. aut.). To se nám sice podařilo, ale v zápasech, kde jsme měly vyhrát, jsme body nezískaly. A to bylo v tabulce znát,“ mrzelo oporu celku Anet Jarolímovou. Postupně si však věci v Jičíně lépe sedly. „Proto věřím, že v play-off to bude dobré,“ řekla.

Tigers jakožto soupeř do čtvrtfinále nebyl pro Jičín žádným velkým překvapením. „Nějak tak jsme s tím už počítaly, potom co Ostrava zvítězila a šla na třetí místo. Trochu jsme čekaly, že takto zbudeme,“ uvedla Jarolímová. Zároveň předpokládá, že se Pražanky dobře připraví takticky: „Lépe na tom budou i kondičně. Je jich více, což bude plus pro ně.“ Jičín proto bude chtít favoritovi sérii co nejvíce zkomplikovat. „Nesmíme se bát a musíme bojovat, ať Tigers pořádně potrápíme,“ zdůraznila.

Úvodní zápasy čtvrtfinále bude hostit SH Jižní Město o víkendu 2. a 3. března. Zatímco v sobotu začíná utkání ve 13.30, nedělní program startuje od 11.00.

Tabulka soutěže

Obrázek