{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

O VÍKENDU POZNÁME NOVÉ VLÁDKYNĚ JIŽNÍHO MĚSTA

Obrázek ke článku
12. 1. 2018

​Šestnácté kolo Extraligy žen nabídne o víkendu šest zajímavých zápasů, ve kterých se dozvíme, kdo se stane královnami Jižního Města, zda se Bohemka dotáhne na vedoucí týmy a jestli se některý z posledních čtyř klubů dostane do první osmičky. ​

Nejsledovanější události šestnáctého kola nejvyšší soutěže florbalistek bude bezpochyby souboj mezi hráčkami Jižního Města a Chodova. Během šedesáti minut se v tomto střetnutí rozhodne o tom, kdo si přivlastní první místo v průběžné tabulce a tím pádem ovládne Jižní Město, neboť pro oba týmy je domácím místem sportovní hala v této části Prahy. Naopak na klub který v nedělním zápase neuspěje, mohou v tabulce předběhnout třetí vzadu - rytířky z Vítkovic. První vzájemné měření sil v polovině listopadu ovládly svěřenkyně Michaely Marešové 7:2.

Vítkovice v rámci tohoto kola zavítají na palubovku Děkanky, kde na ně čekají hráčky v tabulce páté Bohemky. Ty pokud nechtějí, aby ve Výběru soupeřů nebyly mezi týmy, které si nebudou moci vybírat, tak musí bezpochyby plně bodovat. Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, protože jejich soupeřky ze severní Moravy mají v Extralize žen nejlepší formu. Jako jediné totiž v posledních pěti extraligových utkáních neprohrály.

Souboj Tatranu s Panterkami a Židenic s Vinohrady se sice budou odehrávat na jiných místech České republiky, přesto budou mít něco společného. Výsledky totiž mohou zamíchat kartami pro play-off. Aktérky prvního střetnutí totiž okupují místa před pomyslnou hranicí pro postup a v tom druhém pak pro změnu pozice těsně pod čarou postupu.

Ve dvou zápasech se diváci budou muset vydat do jiných hal, než jsou zvyklí. Tatran totiž vyveze extraligu do Hradce Králové, Liberec sice nepřekročí hranice města, ale halu na Dobiášové vymění potřetí v sezóně za hokejovou Home Credit arénu.

Program 16. kola:

Sobota 13.1.2018

14:00 Únětická 12° Tatran Střešovice - Panthers Praha

18:00 FBS Olomouc - KM automatik FBK Jičín


Neděle 14.1.2018

15:00 FbŠ Bohemians - 1. SC TEMPISH Vítkovice

15:00 Crazy Girls FBC Liberec - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

17:00 K1 Florbal Židenice - TJ Sokol Královské Vinohrady

17:00 Ivanti TIGERS FK Jižní Město - FAT PIPE FLORBAL CHODOV


Tabulka soutěže
Obrázek