{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


OPĚT PO ROCE. CHODOV NARAZÍ VE ČTVRTFINÁLE NA BOHEMIANS

Obrázek ke článku
8. 4. 2021

Stejně jako v minulém roce, stejně jako jejich mužští kolegové letos, ve čtvrtfinálové sérii  Extraligy žen bude k vidění souboj Chodova s Bohemians. Pražské derby v tomto složení tedy není novinkou. Zatímco obměněný celek z Jižního Města v základní části překvapil a obsadil druhé místo, florbalistky Bohemians si osmou pozicí vybojovaly účast v play-off až v posledním duelu proti Startu98. Uspějí favorizovanější lvice a navážou na přerušené duely z loňského roku? Nebo oplatí klokanky porážku mužů?

Oba týmy jsou tradičními účastníky v play-off, byť má v posledních letech lepší výkonnost jihoměstský celek. Ženy Bohemians totiž mají na svém kontě několik cenných kovů, na zlato ale nedosáhly ani jednou. Poslední medaile z Extraligy žen navíc přišla už v roce 2012, kdy klokanky získaly stříbro v premiérovém superfinále. Aktuální ročník pro zelenobílé nebyl zrovna povedený. Již v září přišla výměna hlavního trenéra, tento post nyní zastává Tereza Blažková. Klokankám se nakonec přeci jen podařilo proklouznout mezi elitní osmičku.

Naopak Chodov od ročníku 2012/13 pravidelně sbírá jednu medaili za druhou. Největší úspěch modrobílých přišel v superfinále 2015, kdy lvice dosáhly na vysněný titul. V předcházejících sezonách měl Chodov nabitý kádr, zlato však přišlo pouze ve finále Poháru v lednu 2020. Pak ale nastalo zemětřesení a dvanáct hráček tým opustilo. Přesto nové lvice okopírovaly výsledky minulé sezony a s totožným ziskem 57 bodů skončily druhé. Bodově tým táhly Eliška Chudá (19+21), Tereza Hanzlíková (16+10) a Karolína Suchá (10+15).

Ve vzájemných zápasech základní části byl v obou případech úspěšnější Chodov. První utkání, které přišlo ještě před dlouhou pauzou, dokázaly lvice ovládnout v poměru 6:0. Zato druhý střet těchto soupeřů na konci ledna byl mnohem napínavější. Bohemians dokázali využít výhodu domácího prostředí a dlouho favorita trápili. Nakonec derby skončilo 6:4 pro druhý tým základní části. 

„V prvním zápase jsme neproměňovaly šance, Chodov naše chyby potrestal a měl zápas většinu času pod kontrolou. Druhý zápas byl z naší strany mnohem lepší, hrály jsme týmově, daly jsme rychlé góly a dlouho to pro nás vypadalo nadějně. Bohužel jsme to ani v jednom případě nedotáhly do vítězného konce,“ řekla Kristýna Kellovská, obránkyně zelenobílých a bývalá hráčka rivala. Souboje mezi těmito týmy jsou tak vždy pikantní speciálně pro florbalistky, které prošly oběma celky. „Samozřejmě to, že hrajeme zrovna s Chodovem, nějakým způsobem vnímám, ale i s ohledem na změny v jejich kádru už méně intenzivně než loni,“ dodala Kellovská.

V loňském čtvrtfinále, které skončilo předčasně po prvním hracím víkendu, měly lvice nakročeno k postupu. Vedly v sérii 2:0 po výsledcích 8:5 a 9:0. I tentokrát se o výběru soupeře pro play-off rozhodlo v chodovské šatně hlasováním. „Očekávám vyrovnanou sérii proti celku, který nám nenechá nic zadarmo. Bohemians je velmi nepříjemný soupeř, musíme si dát pozor především na první formaci, ve které jsou velmi zkušené hráčky, které dávají důležité góly prakticky v každém utkání,“ uvažuje zkušená brankářka Jana Christianová, jež má také za sebou působení i ve druhém týmu a odkazuje především na výkony kapitánky Hany Polákové (27+9) a Adély Bočanové (16+17). 

Všeobecně se čekalo, že i vzhledem ke krátké dojezdové vzdálenosti upřednostní jihoměstský tým jako svého protivníka další pražský celek oproti cestám na Moravu. „Výběr Chodova nás nakonec ani moc nepřekvapil a my jsme za to rádi. Jsme rádi, že čtvrtfinále odehrajeme v Praze a navíc věříme, že můžeme Chodov potrápit,“ říká Bočanová, jedna z tahounek Bohemians. Podle ní vstupuje zelenobílé družstvo do série jako jasný outsider, má však dostatečnou kvalitu, aby rivala zaskočilo. „I když pro nás nebyla základní část ideální, tak jsme si ale dokázaly, že ty nejlepší týmy potrápit umíme a klíčová bude opět naše obrana a úspěšnost útoku, protože šancí tolik nebude,“ dodává.

PROGRAM ČTVRTFINÁLOVÉ SÉRIE

FAT PIPE FLORBAL CHODOV (2.) - FbŠ Bohemians (8.)

1. zápas, 10. dubna

17.00  FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians

2. zápas, 11. dubna

15.00  FAT PIPE FLORBAL CHODOV - FbŠ Bohemians

3. zápas, 17. dubna

15.00  FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

4. zápas, 18. dubna

15.00  FbŠ Bohemians - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Tabulka soutěže

Obrázek