{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

OSTRAVANKY UPEVNILY POZICI PŘED PLAY-OFF, JIČÍNU NADĚLILY 17 BRANEK

Obrázek ke článku
10. 2. 2018

Ostravské florbalistky pod vedením trenéra Robenka mají jasný postup do play-off. V domácím zápase navíc jednoznačně předčily Jičín, který stále svádí nelehké boje o osmou příčku. Do statistik utkání se především zapsala Denisa Kotzurová, exvítkovická útočnice, která si připsala čtyři body za hattrick a asistenci. 

17 : 5
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
6:15:36:1 -:-
Branky: 8. Denisa Kotzurová, 8. Kateřina Šromotová, 10. Barbora Sedláčková, 11. Viktória Grossová, 12. Markéta Vrlíková, 15. Nela Kapcová, 25. Denisa Kotzurová, 28. Barbora Sedláčková, 28. Barbora Lichnová, 31. Nela Kapcová, 36. Andrea Pastušková, 42. Tímea Patakyová, 44. Denisa Kotzurová, 49. Tímea Patakyová, 52. Tímea Patakyová, 54. Veronika Rybičková, 54. Barbora Sedláčková - 57. Barbora Greiplová, 1. Gabriela Žůrková, 27. Kristýna Bachmaierová, 30. Kristýna Bachmaierová, 40. Gabriela Žůrková, 47. Markéta Kosová

Hrát historicky první Superfinále v Ostravě před domácími fanoušky je velké lákadlo. Své o tom ví i jeden z dvou extraligových týmů žen na Ostravsku - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Hráčky pod vedením trenéra Jakuba Robenka se v letošní sezóně dlouhodobě pohybují v horních patrech tabulky. Aktuálně jim patří čtvrté místo, přičemž na třetí Chodov ztrácí osm bodů, před pátými Bohemians však mají náskok deseti bodů.

Jediný zástupce v extralize žen z královehradeckého kraje, Jičín, nepřijížděl na půdu ostravského soupeře s lehkým úkolem. Parta kolem exchodovské Gabriely Žůrkové potřebovala bodovat, aby udržela osmé místo pro postup do vyřazovací části sezóny, jelikož o bod deváté Židenice v neděli vyzvou Tatran. Střešovickým hráčkám se nyní příliš nedaří, navíc brankářská jednička Eliška Drbalová stále není ve formě, kterou se mohla pyšnit před zraněním a teprve chytá tempo. 

Podceňovaná juniorka

Prosadit se do hlavního týmu žen extraligových Vítkovic není jednoduché. Tehdejší trenér Jiří Velecký se mohl spolehnout na zkušené hráčky, pro zapracování mladých tváří tak v minulosti nebylo tolik prostoru jako teď. Toho v roce 2015 využila právě Ostrava, která si od městského rivala přetáhla juniorku Denisu Kotzurovou a dala jí možnost přičichnout k ženskému florbalu. A o tom, že se mezi nimi neztratí, podává devatenáctiletá útočníce pravidelné důkazy. Tak jako v utkání s Jičínem, kdy se na vítězství podílela čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci. 

Stejný zápis si připsala i Barbora Sedláčková a byly to především tyto dvě hráčky, které rozhodly o zisku dalších tří bodů pro Robenkovu družinu v sobotním utkání. Hosté z Jičína šli sice do vedení již v první minutě zápasu, bylo to ale poprvé a naposledy, kdy v duelu vedli. Od té doby gólovou iniciativu převzali domácí, kteří si v ČPP Aréně otevřeli střelnici a sedmnácti brankami předvedli svoji sílu. I díky další výhře můžou v Slezské Ostravě slavit: postup do play-off je jistý. Teď jen závisí na tom, jak si ve zbylých třech duelech parta kolem Kotzurové povede a jestli případně ohrozí třetí Chodov. 

„Dneska asi nemůžeme být nespokojeni. Přesto, jak výsledek vypadá, se najde hodně, které řešíme špatně. Velká spokojenost panuje s produktivitou, s blížícím se play-off jsme lepší a lepší, a to je podstatné. Cíl je jasný," netají se trenér domácích, Robenek. Na toho vzápětí navázal lodivod hostující lavičky Michal Šuka: „Dnešní zápas skončil velkým brankovým rozdílem kvůli individuálním chybám a chybám v rozehrávce. Domácí tým všechny naše chyby trestal."

Tabulka soutěže
Obrázek