PLZEŇ PO PREMIÉROVÉ SEZONĚ SESTUPUJE, ŽIDENICE ČEKÁ BARÁŽ

6. 4. 2019

Týmu z jihu Moravy chybělo k ovládnutí série s Plzní pouze jediné vítězství, o které se postaral během sobotního večera. Hráčky Slavie tak po první sezoně v extralize padají o úroveň níže, ženy Židenic si ještě zahrají baráž proti horšímu z finálové dvojice prvoligové soutěže Bulldogs Brno – Královské Vinohrady.

Plzeň přitom začala první třetinu velmi dobře, když po brance a asistenci Gabriely Vaníčkové vedla 2:1. Ze strany domácího celku to však bylo vše, dále už se neprosadil a veškerou iniciativu převzaly jeho soupeřky. Židenice hned po osmadvaceti vteřinách druhé části srovnaly a pomalu se chystaly otočit vývoj klání na svou stranu. To se jim také povedlo a do konce čtyřicáté minuty vedly o dvě trefy. Další tři míčky skončily za brankovou čarou plzeňské svatyně v posledním dějství, kdy si své statistiky opět vylepšila Andrea Dernerová.

„Věřím, že i přes nepovedené výsledky jsme v extralize snahou o aktivní florbal zanechali sympatickou stopu. Až se vrátíme, budeme zkušenější a snad i úspěšnější,“ věří Vít Procházka. Židenice teď čeká baráž v boji o ženskou extraligu proti poraženému z dvojice Brno – Vinohrady.