{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

POLÁKOVÁ MÍŘÍ DO ŠVÝCARSKA: JAKO FLORBALISTKA MÁM SPLNĚNO

Obrázek ke článku
21. 5. 2021

Ve dvaatřiceti letech se lídryně pražských Bohemians vydává vstříc novému dobrodružství, florbalovému i životnímu. Od nadcházející sezony bude totiž Hana Poláková oblékat dres švýcarského klubu Floorball Riders. „Vzhledem k mému věku je toto na sto procent poslední šance zahrát si v zahraničí. Přijetím nabídky jsem si splnila to poslední, čeho jsem chtěla jako florbalová hráčka dosáhnout,“ těší ji.

V klubu FbŠ Bohemians působila nepřetržitě od roku 2013, nyní je však čas předat kapitánskou pásku někomu dalšímu a vyrazit si splnit své sny. Jak se ale tento nápad vůbec zrodil a na co bude zkušená florbalistka vzpomínat nejraději?

Co třeba aktuální ročník? Bohemians obsadili osmou příčku, na poslední chvíli se prodrali do play-off, jenže ve čtvrtfinále to byl rychlý proces se smutným koncem...
Tato sezona byla kvůli koronaviru hodně specifická. Vstup do ní se nám vůbec nepovedl, naopak při obnovení soutěže jsme získaly bod s Ostravou (prohra 4:5pn - pozn.red.) a vypadalo to, že se nám podaří reparát nešťastného začátku. V dalších zápasech jsme bohužel na dobré výkony nenavázaly a poztrácely jsme body s týmy ze středu tabulky. A i když se mnohdy jednalo o těsné výsledky, se ztrátou těchto bodů určitě nemůžeme být spokojené. 

Zmínila jste, že to byla sezona hodně specifická. Jak jste ji tedy vnímala vy osobně?
Pro mě to bylo letos hodně náročné zejména psychicky, hlavně kvůli zmíněným prohrám a dvoukolovému systému dohrávání soutěže.

Na samotném konci základní části jste si však spravily chuť, když jste zvládly kritický duel proti Startu98, který vás posunul do play-off. Berete toto jako důležitý ukazatel, který může týmu do budoucna nějak pomoct?
V tom zápase jsme určitě ukázaly dobrého týmového ducha a ve chvíli, kdy šlo o všechno, jsme dokázaly týmovým výkonem dovést zápas do vítězného konce. Letos se do kádru žen připojilo opravdu hodně juniorek a většina z nich odehrála svou první sezonu v extralize. Právě zvládnutí tohoto klíčového zápasu může přinést cenné zkušenosti, které zúročí v následujících letech.

Tímto ročníkem pro vás však vaše působení v pražském klubu skončilo a vydáváte se na novou životní cestu. Jak se tento nápad vůbec zrodil?
V minulosti jsem z různých důvodů několik zahraničních nabídek odmítla. Vzhledem k mému věku je toto na sto procent poslední šance zahrát si v zahraničí. Přijetím nabídky jsem si tak splnila to poslední, čeho jsem chtěla jako florbalová hráčka dosáhnout.

Míříte do švýcarského klubu Floorball Riders Dürnten Bubikon Rüti. Jak dosud probíhají vaše domluvy s tímto novým působištěm?
Komunikace s klubem je bezproblémová a z jejich strany velmi vstřícná. Pomohli mi sehnat bydlení, práci a dokonce mi vyšli vstříc ohledně mého psa, kterého si můžu vzít s sebou.

Když se ještě vrátíme k vašemu celkovému působení v českém prostředí, na co budete nejraději vzpomínat?
Určitě na finále poháru a odehrané zápasy pod širým nebem. Těší mě také překročení hranice tří set gólů, za což patří dík všem mým spoluhráčkám. 

Nyní však nastal čas na nové florbalové kapitoly. S jakými cíli tedy do nového klubu půjdete?
Chtěla bych mít stejnou pozici jako v Bohemce, tedy být důležitou, produktivní hráčkou týmu, na kterou se můžou holky spolehnout v kritických momentech. Zároveň bych týmu také ráda pomohla do vyšších pater tabulky.

Součástí života v nové zemi bude také nová práce. Máte už nějakou?
Konkrétní náplň práce ještě nemám, ale její zajištění mám přislíbeno v hráčské smlouvě. Ale vzhledem k tomu, že moje němčina není příliš dobrá, tak to bude pravděpodobně manuální práce.

Švýcarsko je krásná země. Co budete chtít navštívit jako první?
Vzhledem k tomu, že se do Švýcarska budu přesouvat v létě a Rüti se nachází u Curyšského jezera, povedou mé první kroky určitě tam.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek