{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PREVIEW: STARTUJE EXTRALIGA ŽEN, BOLESLAV ČEKÁ PREMIÉRA

Obrázek ke článku
11. 9. 2020

Po půlroční pauze se v sobotu 12. září opět rozjede extraligový florbal. První kolo ženské nejvyšší soutěže přinese zajímavý souboj ostravského FBC proti pražským Panthers, tedy dvou klubů, jenž spolu zakončily uplynulou zkrácenou sezonu ve čtvrfinálových bojích. Nováček v Extralize žen - Mladá Boleslav - na své palubovce přivítá pražský tým Tigers Start98.

Mladá Boleslav se svým postupem do nejvyšší ženské soutěže připojila do čtveřice měst, která mají své florbalové zástupce v Livesport Superlize i Extralize žen. Svou premiéru středočeský tým zahájí na domácí palubovce proti pražskému celku FATPIPE Tigers Start98 Kunratice. Jak si na svůj první extraligový start Boleslav věří, odhalila kapitánka Monika Žapková. „Na první extraligový zápas proti Startu se moc těšíme, jelikož o postup do extraligy jsme dlouho bojovaly. Věříme, ze zápas bude vyrovnaný a užijeme si ho jak my, tak i diváci,“ prohlásila.

Nově vzniklý klub pražského Startu jim ale nebude chtít dát nic zadarmo. „Dlouho jsme jen trénovaly a teď je čas zúročit to na hřišti. Tušíme, že se Boleslav bude chtít ve svém prvním extraligovém zápase předvést a získat si respekt, ale my jsme připravené jí to nedovolit a ukázat jí, jak to v nejvyšší soutěži chodí,“ vzkazuje na oplátku kapitánka Startu98 Kristýna Vejvodová, která ovšem o úvodní duel vinou únavové zlomeniny v nártu přijde.

O tom, jestli mladoboleslavský kádr zahájí svou extraligovou cestu vítězně, rozhodne sobotní zápas, který startuje v 17 hodin.

Souboj dvou týmů ze středu tabulky předešlé sezony se odehraje v sobotu od 19 hodin v Dolních Břežanech. Domácí Bohemians zakončili minulou sezonu na sedmém místě a v play-off si je zvolil Chodov. Židenice oproti tomu stály na opačné straně - na straně týmů, které si protivníka pro vyřazovací boje vybíraly. Po dvou zápasech proti pražským Tigers vedly už 2:0, pak ale ročník předčasně ukončila koronavirová krize. Nyní mají židenické florbalistky možnost navázat na povedený výkon z minulé sezony.

FBC Ostrava a Panthers Praha se v sobotu potkají znovu po půl roce. Tentokrát ale v diametrálně odlišné situaci, než tomu bylo posledně. Předešlou sezonu tyto dva kluby ukončily za čtvrtfinálového stavu 2:0 na zápasy pro Ostravu. Nyní, po šesti měsících, svým duelem zahajují nový extraligový ročník. Utkání začíná v 17 hodin v ČPP Aréně.

Sobotní hrací den přinese ještě jeden zápas, který se odehraje na hřišti Bulldogs Brno. Brněnské florbalistky se zde v 18 hodin představí proti lídrovi tabulky minulé sezony, ostravským Vítkovicím. V neděli se proti sobě postaví florbalistky KM automatik FBK Jičín a Tatranu Střešovice, následované kláním mezi pražským Chodovem a hráčkami FBS Olomouc.

Program 1. kola Extraligy žen

Sobota 12. 9.

17:00  FBC ČPP Ostrava vs. Panthers Praha (ČPP Aréna Ostrava)
17:00  MITEL Florbalová akademie MB vs. FATPIPE Tigers Start98 Kunratice (Nová MSH MB)
18:00  Bulldogs Brno vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice (SH SportPoint Brno)
19:00  FbŠ Bohemians vs. K1 Florbal Židenice (ZŠ Dolní Břežany)

Neděle 13. 9.

17:00  KM automatik FBK Jičín vs. Tatran Střešovice (Sportovní areál Jičín)
18:30  FAT PIPE FLORBAL CHODOV vs. FBS Olomouc (SH Jižní Město)

Kompletní program naleznete ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek