{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

S VÝBĚREM JSME SPOKOJENĚJŠÍ. BUDE TO NA KREV, MYSLÍ SI ŽŮRKOVÁ

Obrázek ke článku
9. 3. 2018

Po základní části byl rozdíl mezi Chodovem a Jičínem třicet jedna bodů, v play off se ale vše maže. I přesto je jednoznačným favoritem na postup Chodov, který svému soupeři v základní části nastřílel dvakrát dvouciferný počet branek. Gabriela Žůrková doufá, že by Jičínu při druhé účasti ve vyřazovacích bojích mohly pomoci i zlepšené výkony v posledních utkáních.

V minulé sezoně si Jičín vybraly Vítkovice a porazily ho jednoznačně 4-0 na zápasy. Tento rok Vítkovice zvolily Bohemians a až třetí Chodov si vybral Jičín. „Oproti minulé sezoně jsme s výběrem mnohem více spokojenější z důvodu hratelnosti i vzdálenosti. Myslíme si, že toto čtvrtfinále pro nás bude lepší i po herní stránce a můžeme předvést i nějaké dobré výkony,“ doufá Gabriela Žůrková.

„Většinou jsme od všech top čtyř týmů dostávali dvouciferný počet branek, ale proti Chodovu se nám hraje lépe než proti Vítkovicím. Protože Vítkovice mají aktivnější styl než Chodov, takže s Chodovem se dá hrát lépe. Akorát v posledních třetinách odpadneme fyzicky, ale myslím si, že čtvrtfinále bude úplně na krev, takže to bude o něčem jiném,“ říká hrající trenérka, která plně přebrala tým v prosinci. „Nebylo to úplně přebrání, tým jsem trénovala i minulý rok. Tréninky, zápasovou sestavu a další věci jsem dělala víceméně pořád, akorát se na mě nahnalo více povinností po zápase, jako je například psaní článků. Jinak je to na stejný princip,“ popsala svou roli.

„Začátek byl špatný taky kvůli těžkému losu, poté jsme se trochu zvedli. V novém roce se nám zase přestalo dařit, nemohli jsme se vyhrabat z nějaké ponorky, deprese a všeho možného. Můžeme být rádi, že jsme se poslední zápasy zvedli, že nám to trochu začalo klapat ve všech lajnách a naše hra není postavená na jedné pětce. Doufám, že to čtvrtfinále bude taky takhle vypadat.“

Při pohledu na výsledky vzájemných zápasů v letošní sezoně, by se dalo očekávat, že se bude jednat o jednoznačnou sérii, jelikož Chodov zvítězil 12:2 a 11:3. „Může nám i psychicky pomoci, že jsme vyhráli poslední zápasy, holky se nebudou bát a do zápasů půjdou s větším nasazením a chladnější hlavou, než když jsme pořád prohrávali. Vidí, že jde vyhrávat zápasy například i s Bohemians. Myslím si, že s Chodovem všichni nebudou přemýšlet nad tím, že skončil třetí, každý si to bude užívat a bude se snažit předvést na hřišti co nejlepší výkon,“ uzavřela Žůrková.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik Jičín

1. utkání: FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik Jičín, 10. 3. v 19:30, SH Jižní Město

2. utkání: FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik Jičín, 11. 3. v 16:00, SH Jižní Město

3. utkání: KM automatik Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV, 16. 3. v 20:00, Sportovní areál Jičín

4. utkání: KM automatik Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV, 17. 3. v 18:00, Sportovní areál Jičín

5. utkání: FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik Jičín, 21. 3. v 19:30, SH Jižní Město

6. utkání: KM automatik Jičín – FAT PIPE FLORBAL CHODOV, 23. 3., Sportovní areál Jičín

7. utkání: FAT PIPE FLORBAL CHODOV – KM automatik Jičín, 25. 3. v 13:00, SH Jižní Město

Tabulka soutěže
Obrázek