{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

SFF ŽEN: VÍTKOVICE CHTĚJÍ HATTRICK, V CESTĚ JIM STOJÍ CHODOV

Obrázek ke článku
11. 6. 2021

Superfinále 2018, 2019 i 2021 mají shodnou podobu ženských týmů. Znovu se tak v rámci boje o titul představí v akci hráčky Vítkovic a Chodova. Zatímco v předcházejících ročnících šlo favorita hledat obtížněji, nyní je situace odlišná, jelikož rytířky v dosavadním průběhu nepoznaly porážku. Zkompletují ostravské hráčky jako první tým v historii superfinále hattrick? Nebo uspěje mladý kádr z Jižního Města?

Vzájemná bilance ze základní části přiklání misku vah na stranu Vítkovic. Ve druhém kole na konci září dokázaly rytířky využít domácí prostředí Dubiny a zapsat si všechny body do tabulky po výsledku 7:4. Následné utkání, které se konalo v Praze nedlouho po lednovém restartu, skončilo 4:6 z pohledu Chodova. Oba zápasy ale přinesly vyrovnanou podívanou a ostravské hráčky musely prokázat kvalitu.

Střetnutí těchto týmů v rámci superfinále doposud vždy nabídlo drama, které se rozhodlo až v prodloužení či nájezdech. Ve všech třech případech se radovaly hráčky z Ostravy, naposledy v roce 2019 po vítězství 7:6 v nastaveném čase.


Mladý tým s oporami v brankovišti

Florbalistky z hlavního města jsou příjemným překvapením Extraligy žen. Před sezonou lvice prodělaly výraznou obměnu, přesto dokázaly napodobit výkony svých předchůdkyň a ani tentokrát je tak nemine vrchol sezony. ​V základní části druhé, v následném play-off si ve čtvrtfinále jednoznačně poradily s Bohemians a poté v semifinále v dalším derby uspěly proti Tatranu (4:1).

„I když se stále hovoří o tom, jak Chodov výrazně obměnil kádr a že má mladé hráčky, tak víme, že to bude hodně nepříjemný soupeř. Bude proti nám stát silný tým, který ukazoval vysokou kvalitu už v základní části. Stojíme na stejné startovní čáře,“ nastínila v interview Denisa Ferenčíková, kapitánka Vítkovic.  

Důležitým článkem týmu z Jižního Města je zkušené brankářské duo Jana Christianová a Hana Ranochová. Z hráček v poli se již v superfinále ukázaly Karolína Suchá, Tereza Hanzlíková nebo kapitánka Daniela Frantíková. Pro více jak půlku hráček ze soupisky se však bude jednat o první účast a není se čemu divit, průměrný věk lvic je 20 let.


Dominance a útok na zlatý hattrick

Vítkovice zcela opanovaly základní část a následně dokázaly v obou kolech play-off porazit Olomouc i Ostravu 4:0 na utkání. Sahají tedy po skvostné bilanci, neboť by v případě vítězství na cestě za titulem neztratily ani bod a navíc by dovršily zlatý hattrick. Úctyhodná série aktuálně čítá třicet výher.

„Z pohledu Vítkovic je ta sezona zatím jednoznačná a zcela dominantní. Většinu zápasů jsem viděl, takže musím říct, že zcela zaslouženě, ale stejně věřím, že jsme schopni to zvládnout,“ uvedl trenér Chodova Lukáš Procházka v nedávném rozhovoru.

Na rozdíl od Chodova je v kádru rytířek jen pár hráček, které zatím nenaskočily do finálové akce. Ba naopak, například Denisa Ferenčíková s Veronikou Enenkelovou se ve finále představily již pětkrát. Celkově se Vítkovice mohou spolehnout na zkušené reprezentantky a nadějné hráčky jako jsou Michaela Kubečková či Vendula Maroszová. Jen zranění brankářské jedničky Nikoly Příleské pustí do brankoviště pravděpodobně devatenáctiletou Viktorii Karasovou. Nebo snad vyhrají zkušenosti a do branky se postaví Lenka Kubíčková – dosud jediná brankářka v historii Superifnále florbalu, která dokázala udržet čisté konto?


O držitelkách zlatých medailí se rozhodne již v sobotu 12. června a po dlouhé době u toho budou také přítomni fanoušci. Na tribuny UNYP Areny na Podvinném Mlýně totiž dorazí podporovatelé obou finalistů.

SUPERFINÁLE EXTRALIGY ŽEN 2021

12.30 1. SC TEMPISH Vítkovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV  ČT SPORT * | ONLINE 

* (od 12.30 živě na HbbTV, od 13.30 na ČT sport)

Tabulka soutěže

​​

Obrázek