PRAŽSKÁ DERBY OVLÁDLY HRÁČKY TIGERS A CHODOVA

12. 11. 2017

V 10. kole Extraligy žen vybojoval důležité tři body Liberec po dramatickém závěru s Jičínem. Vítkovice si poradily s Panthers bez obdržené branky, hráčky Bohemians se po výhře nad poslední Olomoucí posunuly tabulkou vzhůru. Ve výjezdním utkání v Přerově zvítězila Ostrava nad Židenicemi po povedené třetí třetině. Nedělní pražská derby ovládly jednoznačně první dva týmy tabulky, Vinohrady inkasovaly od Tigers sedmnáct branek, Chodov vyhrál proti Tatranu rozdílem jedenácti gólů.

O posun na pozici zajišťující play off se bojovalo v severočeském derby, v němž uspěl Liberec a posunul se na osmou pozici místo Tatranu. Po druhé třetině byl stav vyrovnaný 4:4, Jičín si v závěrečné části vypracoval dvougólový náskok, který ale ztratil. Crazy girls se prosadily třikrát během šedesáti devíti sekund a otočily vývoj. Závěr, ve kterém padlo za minutu a sedmačtyřicet vteřin nakonec šest branek, zvládly lépe domácí hráčky. Hattrickem se ukázala reprezentantka Mlejnková a na hostující straně Bachmaierová.

Florbalistky Panthers se mohly v případě výhry bodově posunout blíže ke svému dnešnímu soupeři, jenže Vítkovice jim nedovolily vstřelit jedinou branku, jednoznačně je přestřílely 35:10 a netradičně v hale SH SOŠ Dopravní vyhrály rozdílem čtyř branek. Bohemians vedly na palubovce Olomouce v 9. minutě už 3:0, poté ale polevily a domácí hráčky snížily na rozdíl jediného gólu. Pražské hráčky však žádné drama nedopustily, opět zlepšily svůj výkon a díky výhře se posunou na 5. místo před Panthers.

Židenice vyvezly své utkání s Ostravou do Přerova, v první části sice otočily skóre ve svůj prospěch, poté už ale dominovala Ostrava. V závěrečné periodě Židenicím nedala šanci na vyrovnaní a vytvořila si pětibrankový náskok. Židenice pokračují v kolísavých výkonech a proti soupeřům z horních pater tabulky se jim nedaří.

První nedělní derby obstaral Tatran s Chodovem. Lvice si v první třetině vypracovaly osmigólový náskok a postupně ho navýšily až na jedenáct branek. Střešovice se prosadily v utkání třikrát, srážela je vyloučení, jelikož hostující hráčky dokázaly čtyři ze šesti přesilovek proměnit v branku. Lídryně bodování Řepková zaznamenala šest bodů (2+4), třemi góly se blýskla Plášková.

Druhé pražské derby obstaraly florbalistky Jižního Města s Královskými Vinohrady. V tomto duelu byl rozdíl ještě výraznější, jelikož Tigers nastřílely sedmnáct branek a žádnou neinkasovaly, počet střel byl jednoznačně ve prospěch domácích 53:8. Hned několik hráček si vylepšilo své osobní statistiky, hattrick vstřelily Kubišová (3+2) s Polívkovou (3+1) a Billá nasbírala pět kanadských bodů (2+3).