{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

VINOHRADY OPOUŠTĚJÍ EXTRALIGU ŽEN. ŽIDENICE ČEKÁ BARÁŽ

Obrázek ke článku
15. 4. 2018

Naděje na záchranu extraligové příslušnosti žhaví brněnské Židenice, které poslaly o ligu níže Královské Vinohrady. V rozhodujícím měření sil totiž byly lepší, a tak poslední tým po základní části příští sezonu začne v první lize. Židenice v následujících dnech čeká městské derby s buldočkami, s nimiž se utkají v baráži o nejvyšší soutěž.

5 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:02:12:1 -:-
Branky: 4. Eva Smutná, 31. Monika Léblová, 32. Martina Indrová, 45. Kristýna Pospíšilová, 46. Aneta Federselová - 23. Natálie Bartošová, 42. Kristýna Vejvodová

Židenice využily svého domácího prostředí a už ve čtvrté minutě mířily do vedení po trefě Evy Smutné. Diváci si na další gólové oslavy museli počkat až do poloviny hrací doby, kdy se začalo mířit přesněji než v předešlých minutách. Domácí florbalistky vyslaly na bránu dvakrát více pokusů než jejich soupeřky z Prahy. Nejspíše i to byl hlavní klíč k vítězství. „Celá tato série byla z naší strany taky o hlavě. Soupeř byl skvěle připraven a věděl, co na nás zahrát,“ chválí SKV Jiří Starý.

Florbaloví příznivci se tak mohou těšit na ryze brněnské derby, v němž se porvou o extraligu Židenice s Bulldogs. Kdo nakonec bude slavit příští ročník v nejvyšší soutěži žen?

Vinohrady i přes veškeré vynaložené úsilí dokázaly vstřelit pouhé dva góly, což na úspěch v rozhodujícím duelu série nestačilo. „Židenice byly o chlup lepší. Zápas jim sedl, podobně jako nám ten minulý,“ prohlásil Pavel Doubek. Pražanky po několika odehraných play-down na letošního protivníka nestačily a po pěti sezonách míří do prvoligové soutěže. Náhrada za ně je již známa – na extraligovou scénu míří Plzeň.

Tabulka soutěže
Obrázek