{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTKOVICE SÁHLY PO TIGERS, CHODOV SI ZAHRAJE SEMIFINÁLE S OSTRAVOU

Obrázek ke článku
12. 3. 2019

Čtvrtfinálové série ženské extraligy jsou již minulostí. Favorité v nich nezaváhali a vybojovali si účast v semifinále. Oproti loňskému play-off si Vítkovice vybraly soupeřky z Tigers, na Chodov tak zbyla Ostrava. Stejně jako ve čtvrtfinále se diváci mohou těšit na dvě ostravsko-pražská derby. Do Superfinále konaného v Ostravar Aréně se tak mohou podívat dva týmy z Ostravy!

Vítkovice vyzvaly Tigers

Kdo z florbalových nadšenců očekával loňskou reprízu semifinále, byl na omylu. Vítkovice si chtějí cestu do Superfinále vybojovat proti pražským Tigers. Hráčky z Jižního Města zakončily základní část na čtvrtém místě se ztrátou jedenácti bodů na první rytířky. Ty během dvaadvaceti utkání prohrály pouze jednou. Ze vzájemných duelů vzešly tuto sezonu vítězně dvakrát svěřenkyně Tomáše Martiníka. V obou případech nastřílely sedm gólů. Produktivitou hýří Barbora Husková s polskou reprezentantkou Justynou Krzywak, na opačné straně střílí ostrými Dominika Kubišová. Tigers tak čeká po šesti letech mimopražský semifinálový soupeř!

Chodov čeká bitva s Ostravou

Ostravské florbalistky zbrojí na novou sérii s Chodovem. Oba celky si nenechaly během čtvrtfinále ujít ani jeden bod a mají před sebou bránu Superfinále. FBC dokázalo na Jižním Městě poslat první vzájemné střetnutí sezony do prodloužení, v domácím prostředí prohrálo o tři branky. Z finále Poháru České pojišťovny si ale trofej odnesla Ostrava. Co čeká diváky v ostravsko-pražském derby tentokrát? Tým Jakuba Robenka má před sebou vidinu premiérové účasti v Superfinále v Ostravar Aréně, Chodov by v něm mohl naopak odčinit loňskou prohru. O motivaci mají tak oba celky postaráno. V akci se ocitne nejproduktivnější hráčka ženské extraligy Paulína Hudáková a lídr chodovských statistik Martina Řepková.

Tabulka soutěže

Obrázek