Vítejte na novém webu

Objevte plně responzivní web s novým zpracováním zápasu

Vítejte na novém webu Českého florbalu, který vznikl po bezmála sedmi letech od spuštění jeho předchozí podoby, která znamenala revoluci v rámci moderní prezentace florbalu na internetu. Již na prahu jubilejní 30. florbalové sezony jste mohli testovat beta verzi zbrusu nové verze našeho webu. Po měsíčním ladění i díky vaší pomoci jej uvádíme do ostrého provozu na tradiční adrese www.ceskyflorbal.cz.  Starý web je nadále v provozu na adrese old.ceskyflorbal.cz.

Plně responzivní a zredukovaný

Mnozí si vydechnou "Konečně!". Nejvýraznějším posunem webu je plná responzivita pokrývající displeje všech velikostí. Dosud byli uživatelé mobilních zařízení, pokud nepoužívali mobilní aplikaci, odkázáni na obsahově značně hubenější mobilní sestřičku plnohodnotné desktopové verze webu. 

Střídmost ale vývojový tým nepovažoval za nedostatek, kompletně zrevidoval veškeré informativní statické stránky starého webu a jejich počet srazil zhruba na polovinu ať už vyškrtnutím či integrací stránek do jednotných celků. 

Nové menu

Lepší orientaci by mělo posloužit i nově koncipované hlavní menu, kde vývojáři hledali cestu, jak lépe zpřístupnit organizační informace tolik důležité pro fungování klubů, trenérů a dalších členů florbalové komunity, kteří nehledají pouze výsledky svého týmu. Barevně odlišeným přepínačem se můžete pohybovat mezi standardní a organizační nabídkou.

Ve standardní červené nabídce naleznete veškerý soutěžní obsah od rozcestníků soutěží přes přehledy zápasů po profil české florbalové reprezentace a mládežnické projekty. V modré organizační nabídce pak najdete veškeré informace k programům podpory, řízení Českého florbalu, vzdělávání, matriku, dokumenty a kalendář akcí. Hlavní menu doplňuje u horního okraje stránky lišta s užitečnými odkazy.

Program a výsledky jsme sloučili do sekce Zápasy

Byla to technologická výzva. Každou sezonu se v soutěžích Českého florbalu odehraje přes 33 tisíc zápasů, někdy až tisíc zápasů za jediný herní víkend. Společně se stovkami aktivit návštěvníků našeho webu každou vteřinu tak ze serverů putují gigabajty dat.

Nově tak máte k dispozici souvislý proud zápasů s termínem u budoucích, výsledkem u odehraných a aktuálním stavem u právě hraných na všech místech webu v jednotném designu.

Match center: Vše na jednom místě 

Video, textový komentář, sestavy, statistiky a přehled střelby. Až těchto pět stránek jste si na starém webu museli otevřít, abyste měli komplexní přehled o zápase, který vás zajímá.  

Na novém webu je nyní vše integrováno do jedné stránky a vizuálně sjednoceno, přidali jsme i grafická znázornění některých statistik či souhrnnou stránku, abyste získali rychlý přehled o průběhu zápasu. Samozřejmostí je integrace přímých přenosů elitních soutěží a dalšího video obsahu. Přímo v match center si také můžete rovnou zobrazit článek, který se k danému zápasu vztahuje.

Registrujte se a získejte zkratku ke svým týmům

Na starém webu vás to táhlo hlavně k vašim oblíbeným týmům, a proto vám dáváme k dispozici tuto základní možnost personalizace našeho webu. Po registraci si tak můžete přímo na hlavní stránce přivlastnit hned první box pod články pro své oblíbené týmy a při návštěvě tak hned putovat na jejich profily, kde se dozvíte veškeré základní informace o výsledcích a statistiky. Své týmy můžete také rychle filtrovat v přehledech zápasů.

Prezentujte svůj klub skrze náš web

To je výzva především pro sekretáře vašich klubů. Nově mohou ve FISu nastavit jak hlavní barvu klubu, která bude provázet i všechny vaše týmy, zápasy i hráče, tak odkazy na web a profily na sociálních sítích. Na svůj klubový profil na našem webu můžete přes FIS umístit i velký odkaz na nábor právě do vašeho klubu.

Vývoj nekončí

Spuštěním ostrého provozu rozhodně nekončíme, už víme jak nový web dál rozvíjet a vylepšovat a budeme na tom intenzivně pracovat během následujících týdnů a měsíců. Nadále vám ještě ponecháváme k dispozici lištu pro hlášení chyb a vaše připomínky, abyste měli možnost nám pomoci s vyladěním webu k vaší spokojenosti.