{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


2019/2020: 1. SC TEMPISH VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
13. 9. 2019

​Jako úplně poslední tým zbývá představit mužské Vítkovice. Loňská sezóna se ostravským florbalistům z Vítkovic povedla na výbornou. Vítězství v superlize a navíc před domácími diváky v ostravském Superfinále. Superligové vítězství navíc Vítkovicím zajistilo účast na Champions Cupu, který se odehraje na začátku roku 2020 právě v Ostravě!​​​

Vítkovice přitom neměly příliš povedený začátek loňské sezóny. Prohra se Spartou a Libercem nevěstila nic dobrého, ke všemu se pak ještě přidala bodová ztráta se Znojmem. Vítkovice se však rychle oklepaly, zranění hráči se vrátili zpět do sestavy a vše do sebe začalo pomaličku zapadat. S blížícím se play-off začali florbalisté Vítkovic stále více pokukovat po Superfinále. Motivace bojovat o superligový titul před domácími fanoušky byla obrovská. Základní část ale Vítkovice zakončily na čtvrtém místě, což není úplně ideální výchozí pozice do play-off. Do čtvrtfinále vítkovickým hráčům připadl střešovický Tatran. I přes poměrně vyrovnaný průběh série Vítkovice postoupily po výsledku 4-1 na zápasy. V semifinále pak na Vítkovice čekala pražská Sparta. Očekávala se velice vyrovnaná bitva, ale opak byl pravdou. Vítkovice postoupily do ostravského Superfinále po výhře 4-0 na zápasy. V OSTRAVAR ARÉNĚ se Vítkovice střetly o titul s Mladou Boleslaví. Nesmírně vyrovnané utkání nakonec dopadlo lépe právě pro Vítkovice, které v Superfinále zvítězily 4:3. Dvěma brankami se na titulu podílel Marek Bräuer, který byl zároveň vyhlášen Superhero.

Pavel Brus letos zvolil velice odlišnou letní přípravu. Nechal své hráče dlouho bez florbalek, což se pochopitelně podepsalo na jejich dravosti. „My jsme letošní přípravu pojali tak, ať co nejkvalitněji potrénujeme a jsme hladoví. Chtěli jsme se vyhnout loňskému vyhoření již ze začátku sezony, ať už z důvodu zranění, nebo kvůli náročnému programu reprezentace. A vzhledem k tomu, že vyhladovění se podařilo, tak se na zápas moc těšíme,“ zmínil pro klubový web hlavní trenér Pavel Brus. Jak se Vítkovicím povede na „domácím“ Champions Cupu? Povede se jim obhájit titul v Superlize florbalu?

Trenér: Pavel Brus

Kapitán: Tomáš Sladký

Koho sledovat: Adam Delong, Josef Rýpar, Lukáš Souček

Tabulka soutěže

Obrázek