{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

2019/2020: HU-FA PANTHERS OTROKOVICE

Obrázek ke článku
1. 9. 2019

Jestli byl Jičín nejmenším městečkem v nejvyšších soutěžích, co se týká čistě Superligy mužů, jsou Otrokovice s 18 000 obyvateli nejmenším bojištěm mužské elity. To ale na místní florbalisty nemá žádný vliv, od postupu z první ligy v roce 2011 chyběli panteři v play-off jen jednou. Do nového ročníku ale vyrazí tým řádně obměněn.

Otrokovičtí Panthers prožili další podařenou sezónu, když se počtvrté v řadě umístili v elitní osmičce zaručující účast v play-off.

Vyřazovací boje, podobně jako v minulých ročnících, byly nad jejich síly. Stopku ve čtvrtfinále panterům v posledních čtyřech letech střídavě vystavovali florbalisté Mladé Boleslavi a Chodova. Tentokrát vyšla řada na mladoboleslavské hráče, kterým Otrokovice nedokázaly vzdorovat a podlehly jim 0-4 na zápasy.

Po sezóně se vedení klubu rozhodlo pro výraznou obměnu a omlazení stávajícího kádru. Se zkušenostmi ovšem odešly také branky. Pětice Marek Zapletal, Tomáš Sovják, Lukáš Uhrinovský, Martin Nagy a Martin Rožnovják s sebou odnesla 35 ligových branek, tedy téměř 30 % gólové produkce celého týmu.

Trenér Michal Kvapil ovšem nepočítal pouze odchody. V týmu pro sezónu 2019/2020 nově přivítal juniorského mistra světa Petra Koláčného z brněnských Bulldogs (na střídavý start) či útočnou stálici FBC Ostrava Filipa Hrabala.

Trenér: Michal Kvapil

Kapitán: Michal Nagy

Koho sledovat: Lukáš Pešat, Ladislav Gál, Petr Koláčný

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek