{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek
Obrázek

​​

BAUER & SOUČEK – OPORY DOMÁCÍHO MS PROTI SOBĚ V SUPERFINÁLE

Obrázek ke článku
8. 4. 2019

Strážci svatyně domácího Mistrovství světa v Praze. Dva zkušení gólmani, kteří se po roce opět střetnou v tom nejdůležitějším utkání celé sezony. Muži, na jejichž výkonu velmi záleží. Lukáš Bauer se jmenovcem Součkem patří ke stálicím svých týmů a v Ostravar Aréně budou bojovat o titul mistra. Jak viděli muži v masce poslední měsíce a jak vzhlíží k 14. dubnu?

Oba vydáte ve hře naprosté maximum a dostáváte v sezoně hodně prostoru. Jak se vyvíjel tento ročník? Byl odlišný a náročný?

Lukáš Bauer: Letos se mi ta sezona zdá příliš dlouhá a rozkouskovaná. Na druhou stranu, když hrajete tak dlouho, je fajn, že skončí až v Superfinále, protože to byl znovu náš cíl. Základní část jako taková byla ovlivněna domácím MS a Pohárem mistrů, z toho pramení některá slabší období. Já osobně s ní spokojený nejsem, pár zápasů vyšlo suprově, ale bylo tam několik nepovedených. V play-off nám to ale docela šlape, tak snad to zakončíme stejně jako vloni.

Lukáš Souček: Letošní sezona je díky domácímu MS velice náročná. Program zápasů byl velmi nabitý a nebylo moc času na odpočinek. Jak už to tak u nás bývá, základní část byla trošku jako na houpačce. Střídaly se dobré momenty s těmi horšími. Ztratili jsme pár zbytečných bodů a skončili na čtvrtém místě. Spokojeni tedy s touto fází moc být nemůžeme. Naštěstí se rozhoduje až v play-off. To je o něčem jiném!

Při domácím MS v Praze jste byli brankářskými kolegy, oporami na brankové čáře. Jaké máte mezi sebou vztahy?

Lukáš Bauer: Myslím, že můžu mluvit i za Souču, když řeknu, že vztahy máme na velmi dobré úrovni. Na reprezentačních soustředěních jsme společně s Lukášem a Honzou Binderem trávili hodně času, takže se docela známe a víme, co komu vyhovuje. Samozřejmě v neděli budeme stát proti sobě a oba budeme chtít za každou cenu zvítězit, nicméně po zápase zase budeme kamarádi.

Lukáš Souček: Souhlasím. Vycházíme velmi dobře. Během celé přípravy na MS jsme byli spolu na hotelovém pokoji a nebyl vůbec žádný problém. Po celou dobu jsme se vzájemně podporovali.

Mezi posledním semifinálovým zápasem a Superfinále je dvoutýdenní pauza. Jak vypadají přípravy a tréninky? Jsou v něčem speciální?

Lukáš Bauer: Upřímně jsem za tu pauzu rád. Poslední týdny nebyly jednoduché, ač se to možná podle výsledků nezdá. Teď máme dost času na regeneraci a kvalitní přípravu. Já osobně nic speciálního neplánuji, v tuhle chvíli si snažím odpočinout, nabrat síly a připravit se dobře jak po taktické, tak fyzické stránce. Do Ostravy pojedeme určitě s předstihem a ještě potrénujeme.

Lukáš Souček: Naopak já osobně tyto prodlevy moc rád nemám. Nejraději bych to odehrál hned po semifinále. Co se týče florbalových tréninků, pokračuje standardní režim. Moje individuální příprava je v těchto dnech trošku náročnější než během play-off. Hlavně z toho důvodu, abych se udržel v takovém tom play-off zápřahu.

Minulý rok zvítězila v prodloužení Mladá Boleslav, Vítkovice ale mohou letos získat poprvé trofej v domácím prostředí. Jak se těšíte na atmosféru Superfinále a své fanoušky?

Lukáš Bauer: Počítám s tím, že atmosféra bude znovu bouřlivá. Před rokem při vyrovnávacím gólu Vítkovic málem spadla celá hala. Přece jen se hraje v menší aréně než v Praze a převaha vítkovických fanoušků bude značná, na druhou stranu je to může svazovat, tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Doufám, že přijede co nejvíc fanoušků i od nás z Boleslavi a bude to souboj nejen na hřišti, ale i v hledišti.

Lukáš Souček: Pravděpodobně to je moje poslední možnost vyhrát titul na domácí půdě v Ostravě. Rozhodne jeden zápas, takže bude důležitá trpělivost a maximální koncentrace na všechny aspekty hry. Naši fanoušci budou opět skvělí a očekávám ještě mnohem lepší atmosféru než v loňském roce. Už ve čtvrtfinále a semifinále ukázali, že jsou nejlepší v ČR. Věřím, že nás povedou k vysněnému cíli.  

Tabulka soutěže
Obrázek