{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BLÍŽÍ SE SEMIFINÁLE PLAY-OFF, SPARTA JDE NA VÍTKOVICE

Obrázek ke článku
20. 3. 2019

Už o víkendu odstartuje semifinále Tipsport Superligy. V něm se utkají mimo jiné i týmy Sparty a Vítkovic, které pomýšlejí na účast v letošním superfinále. Trenéři obou celků zhodnotili situaci před vzájemnou sérií.

Sparťané prošli mezi nejlepší čtveřici soutěže přes Bohemians, když pražské derby dopadlo v jejich prospěch 4–1 na zápasy. Rozhodující výhru 5:4 potvrdil v samostatných nájezdech Radim Křenek, přičemž také předchozí utkání měla poměrně vyrovnané skóre. „Série s Bohemians byla pro nás určitě těžká. Nakonec však dopadla podle očekávání,“ potvrdil kouč Sparty Ondřej Kašpárek.

Druhý tým základní části dále narazí na Vítkovice, jež ve čtvrtfinále vyřadily Tatran Střešovice 4–1. „Před play-off jsme tušili, že Tatran si zřejmě nikdo nevybere. Příprava tak probíhala už před posledním kolem, kdy jsme nastoupili právě proti němu,“ poodhalil vítkovický trenér Pavel Brus. Podle něj se Ostravanům dařilo a v každém duelu ukazovali dobré výkony. „Z toho jednou až nadstandardní a jednou spíše průměrnější, ale pořád kvalitní. Celkově jsme po zásluze zvládli klíčové momenty ve vyšší kvalitě,“ pokračoval.

Poté, co si Boleslav vybrala do semifinále Chodov, zbylo na sebe právě pražsko-ostravské duo. „Upřímně nám bylo asi jedno, jestli dostaneme Chodov, nebo Vítkovice. Obě mužstva jsou silná trochu v něčem jiném. Narovinu je možná lepší čekat, kdo nám zbude, než abychom sami uvažovali, koho máme vybrat,“ přemýšlel Kašpárek.

Sparťanského lodivoda proto složení série nijak nepřekvapilo: „Trošičku jsem s tím počítal, že si Boleslav vezme Chodov. Možná i kvůli cestování.“ Podobně viděl situaci také Brus. „Tušili jsme, že Boleslav po nás asi nesáhne. Což nám lichotí, ale Sparta má také svoje kvality. Přesto si věříme, i tentokrát bychom mohli jít dále,“ rozebral.

Co může rozhodovat?

Kašpárek vyzdvihuje mnohaletou účast Vítkovic ve vyřazovací části. „Historicky mají daleko více zkušeností jak z play-off samotného, tak ze semifinále. Potažmo i z finále či superfinále. Zkušenosti jsou v těchto těžkých bojích na jejich straně,“ podotkl. Ani to však nemusí být nepřekonatelná výhoda, jak Kašpárek doplnil: „Pokud chceme v současnosti pomýšlet na to, že přejdeme přes Vítkovice, musíme hrát stoprocentně jako tým a předvádět naši důraznou hru.“

Vítkovický trenér považuje za silnou stránku Pražanů hlavně obranu, brejky a kvalitní přesilovky. „Také my budeme mít silný repertoár, který chceme během série ukázat. Více bych to ovšem nerozebíral, máme připraveno i nějaké překvapení a věříme, že to bude z naší strany efektivní,“ nastínil Brus.

Pokud by jeho mužstvo skutečně postoupilo, dostalo by se podruhé v řadě do superfinále na domácí půdě. „Doma před našimi fanoušky je to určitě lepší. Speciální motivace ale není nijak extrémně větší, je to spíše taková třešnička na dortu. Vždy chceme hrát v superfinále, ať už by se konalo kdekoliv,“ vysvětlil Brus svůj pohled.

Série Sparta–Vítkovice odstartuje o víkendu 23. a 24. března, kdy proběhnou úvodní dva zápasy semifinále na Podvinném mlýně.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek