​​​​

BOHEMIANS SI NENECHALI UTÉCT VEDENÍ A PORAZILI TATRAN

3. 2. 2020

Pondělní televizní utkání nabídlo opravdu zajímavou podívanou, o kterou se postarali florbalisté Tatranu Střešovice a Bohemians. Svěřenci trenéra Jedličky málem ztratili tříbrankové vedení, v závěrečných minutách si však udrželi hubený náskok a zvítězili za tři body.

3 : 4
0:10:13:2 -:-
Branky: 50. Patrik Šebek, 50. Martin Šindelář, 58. Jakub Kolísko - 17. Filip Forman, 24. Viktor Kopecký, 45. Jakub Šárka, 53. Pavel Čihák

Do UNYP ARENY na Podvinném mlýně dorazilo na osmou hodinu večerní přes čtyři stovky diváků, kteří vytvořili hráčům skvělou atmosféru. Na první gól si však museli všichni přítomní počkat až do sedmnácté minuty, kdy poprvé překonal Lukáše Kříže Filip Forman, čímž dostal Bohemians do vedení. Družina Michala Jedličky perfektně bránila a Střešovice pálily vytvořené šance. Viktor Kopecký zpočátku druhého dějství zakončil akci doklepnutím do odkryté klece Tatranu a navýšil vedení zelenobílých na 2:0.

První vyloučení nastalo až patnáct vteřin před druhou sirénou, ale početní převaha zůstala nevyužita. Vstup do závěrečné dvacetiminutovky se povedl lépe opět florbalistům Bohemians. Hra se přesouvala svižně ze strany na stranu a domácí hráči se dočkali prvního zásahu, když přihrávku vzduchem Filipa Langera tečoval za záda vlastního brankáře Patrik Šebek. Trvalo to pouhých pět vteřin do další změny skóre. Sřelu spoluhráče zasáhl svým tělem Martin Šindelář, čímž pokořil Michala Kotoučka, a tak posledních deset minut základní hrací doby dostalo zcela odlišný náboj.

Obě mužstva se prosadila ještě jednou, což stanovilo výsledek na konečných 4:3 ve prospěch Bohemians. Ti tak získali svůj dvaačtyřicátý bod v letošní sezoně.