BOLESLAV BYLA V OSTRAVĚ BEZCHYBNÁ, PARDUBICE OKRADLY OTROKOVICE O BOD

29. 1. 2017

Lídr soutěže Mladá Boleslav zavítal k odehrání osmnáctého kola do Ostravy, kde se utkal s místním FBC. Po ne příliš jisté první periodě se Mladoboleslavští rozstříleli a postupně si dokráčeli pro jisté vítězství. Na horkou půdu Pardubic se vydaly Otrokovice. Domácí se ujali vedení jako první, ale hostům se podařilo vývoj utkání překlopit na svou stranu. Ovšem Pardubice se s tímto stavem nespokojily a utkání se rozhodovalo v prodloužení.

Mladá Boleslav se během prvních dvaceti minut střelecky celkem trápila. Ze svých pěti pokusů ohrozit branku Ostravy se prosadila pouze jedinkrát. Do prostřední části však první celek tabulky vstoupil s vyšší produktivitou a vstřelil další čtyři góly. Ve třetí dvacetiminutovce se hosté prosadili ještě třikrát. Naopak Ostrava se střelecky naprosto trápila a nevyprodukovala jedinou branku. Boleslav tak zvítězila poměrně hladce 8:0 a velkou zásluhu na tom měl Radek Krajcigr, který vstřelil hattrick.

Otrokovice přišly o jeden bod

Na půdu předposledního celku tabulky zavítali hráči Otrokovic. Překvapivě se však vedení jako první ujaly domácí Pardubice, a to ve druhém dějství. Hostům se ve stejné třetině podařilo srovnat a v následující dvacetiminutovce překlopit vývoj zápasu na svou stranu. Pardubice se ale nevzdaly a po brance Jana Kourka se muselo prodlužovat. V prodloužení rozhodl v 64. minutě Lukáš Petřík a hosté si z Pardubic odvezli dva body.

V neděli se pak na pražském Jižním Městě střetl domácí úřadující mistr se svým superfinálovým rivalem. Chodov začal lépe, čtyřicet minut se ale oba celky o vedení přetahovaly a největšímu - dvoubrankovému rozdílu vládly Vítkovice koncem druhé dvacetiminutovky. Tříbodové naděje s náskokem dvou gólů drželi ještě minutu před koncem základní hrací doby, vteřinu před koncem ale svou dorážkou vyrovnal Tyl. Chodov tak zachránil alespoň jeden bod, druhý bod totiž vystřelil pro svůj tým Rýpar už v první minutě prodloužení.

Díky dvoubodovému vítězství si Vítkovice drží náskok před Brnem, které nedělní zápas nezačalo vůbec dobře. Kanonýři brněnské Bulldogs zaskočili a v polovině první dvacetiminutovky vedli hosté o dvě branky. Pak však přišla z pohledu Kladna slabší dvouminutovka, v níž brněnští nejen vyrovnali, ale zároveň si na svou stranu naklonili dvoubrankový náskok. Dvakrát se z těchto čtyř tref prosadilo duo Coufal-Koutný. Po výpadku se sice Kladno vzepřelo k protestu, vedení už se ale znovu nechopilo. Brno tak dovedlo utkání do vítězného konce.

Osmnácté kolo pokračuje pondělním televizním utkáním na ČT sport od 20:10.