​​​​

BOLESLAV DRŽÍ ČELO, BLACK ANGELS POTRÁPILI SPARTU

17. 11. 2019

Nejvyšší soutěž mužů nabídla souboj dvou reprezentačních brankářů i bitvu kolem pozic znamenající postup do play-off. Boleslav díky vítězství nad Ostravou dál drží náskok v čele a Chodov se drží v závěsu výhrou nad Panthers. V neděli sparťané rozhodli proti Black Angels až v prodloužení a mistr z Vítkovic výkonem ve druhé části přestřílel Hattrick Brno.

V souboji Mladé Boleslavi a ostravského FBC proti sobě mimo jiné postavili parťáci z reprezentačního brankoviště Lukáš Bauer a Jan Binder, kteří spolu minulý týden hlídali českou branku na Euro Floorball Tour. Ale zatímco na domácího brankáře Bauera podle statistik letělo jen dvanáct střel, Binder v Ostravské brance měl více práce. Boleslavští útočníci na něj vyslali bez mála čtyři desítky pokusů. Střeleckou převahu boleslavští dokázali využít mimo jiné k hattricku Jana Natova, který se podepsal pod jejich vítězství největší mírou.

Chodov v předvečer státního svátku vyrazil do Otrokovic. Více než čtyři stovky diváků se ale na proměněné šance načekaly. První gól přišel až ve druhé třetině a celá polovina branek padla až v poslední desetiminutovce. Chodov ale díky vítězství 6:2 drží pod kontrolou odstup na Mladou Boleslav a přenocuje na druhém místě tabulky.

V posledním sobotním duelu se o cenné body na hranici play-off přetahovaly domácí Vinohrady a českolipské FBC. Po čtyřiceti minutách bylo srovnáno, v poslední třetině se ale prosadil už jen domácí tým, který po měsíci na superligový průměr hubených výsledků zvítězil 8:5 a bodově se dotáhl právě na severočeský tým a minimálně do odehrání zbytku kola se posunul na osmou příčku tabulky.

Osmnáct branek nabídlo utkání mezi Tatranem Střešovice a Sokoly Pardubice. Pražané získali třígólový náskok, na který se Východočeši následně snažili dotáhnout. Poslední tým tabulky se však nedostal blíže než na kontaktní rozdíl a celkově padl 7:11.

Favorizovaná Sparta se natrápila s Black Angels až do prodloužení. Nejdříve vedli právě domácí hráči, jenže později obrátil nováček soutěže na 2:1 i 3:2. Mírný náskok neudrželi sparťané ani v posledních dvou minutách třetího dějství, a proto rozhodl až v přidaném čase Lukáš Ujhelyi. ACEMA tak sice vyhrála, ale spadla z druhého místa o skóre za Chodov.

V zápase Hattricku Brno a Vítkovic byla klíčová druhá třetina. Přestože po dvaceti minutách trvala remíza 0:0, prostřední část ovládl úřadující mistr 5:1. Domácí florbalisté ještě zkoušeli smazat manko, přišla ovšem série trestů pro Jana Grábla a dvě minuty pro Davida Medka. I proto Hattrick ztrátu nedohnal a podlehl Ostravanům 4:7.