{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BOLESLAV SLAVÍ ZLATÝ HATTRICK NA BOHEMIA TROPHY

Obrázek ke článku
19. 8. 2019

V Mladé Boleslavi se od pátku 16. srpna do neděle 18. srpna hrál třetí ročník mezinárodního florbalového turnaje Bohemia Trophy. Pořádající klub Technology Florbal Mladá Boleslav v konkurenci elitních týmů ze Švédska, Finska a Švýcarska navázal na triumfy z let 2017 a 2018 a slaví zlatý turnajový hattrick. ​

Superfinalisté posledního ročníku české superligy Technology Florbal Mladá Boleslav, semifinalisté švédské superligy IBK Dalen, semifinalisté švýcarské ligy Floorball Köniz a čtvrtfinalisté finské ligy EräViikingit dohromady tvořili na Bohemia Trophy 2019 elitní sešlost, jíž nemůže z pohledu koncetrace kvality konkurovat žádný jiný florbalový turnaj pořádaný v Česku. 

Potvrdilo se to na hřišti, kde florbaloví fanoušci viděli během tří dnů šest mimořádných zápasů. Bohemia Trophy 2019 nejlépe zvládla pořádající Mladá Boleslav.

“Turnaj pro nás byl nesmírně náročný, protože na něm startovaly tři zahraniční týmy, které patří mezi nejlepší na světě. Navíc už v půlce srpna všichni bývají na konci přípravy a v kompletních sestavách. Jsem rád za to, jak jsme se prezentovali,” řekl trenér Technology Florbal Mladá Boleslav Petr Novotný. 

Zahraniční hosté ze Švédska, Finska a Švýcarska byli v Mladé Boleslavi spokojení. “Turnaj byl výborně zorganizovaný,” shodují se. 

Během tří dnů se utkal každý s každým, Mladá Boleslav se sedmi body ovládla turnajovou tabulku. Druhý skončil IBK Dalen s pěti body, o pořadí na třetím a čtvrtém místě rozhodla nedělní výhra Floorball Köniz 13:10 nad EräViikingit, díky níž měl švýcarský klub lepší vzájemný zápas. 

Nejlepším střelcem byl švýcarský reprezentant Manuel Maurer (Floorball Köniz), kterého v all-star výběru doplnili brankář Mans Parsjö-Tegnér (IBK Dalen), obránci Jonne Junkkarinen (Floorball Köniz), Tadeáš Chroust (Technology Florbal Mladá Boleslav) a útočníci Lauri Kapanen (EräViikingit) a Jiří Curney (Technology Florbal Mladá Boleslav).

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek