BULLDOGS MAJÍ PO DVOU ZÁPASECH PROTI HAVÍŘOVU MEČBOL

28. 4. 2018

Boj o poslední místo pro příští ročník Tipsport Superligy graduje. Ve druhém utkání baráže nedokázal Havířov využít domácího prostředí. Vedl jen pár minut, Bulldogs rozhodli třemi góly v rozmezí čtyř minut a v neděli mohou slavit záchranu.

3 : 4
1:12:30:0 -:-
Branky:

Do první akce se dostal Kozlík, ocitl se sám před Mazánkem, jenže přestřelil branku. I přes mírně větší aktivitu domácích otevřelo skóre Brno, Luděk Ondráček zamířil z levé strany přesně pod ruku brankáře – 0:1. Rozdíl mohl být hned dvoubrankový, velký závar ve svém brankovišti nakonec Kotula s pomocí obránců vyřešil. Aktivita domácích vyústila ve vyloučení Brna, které Torpedo zužitkovalo ve vyrovnávací branku. O bleskové využití se postaral tvrdou ranou Matěj Černý – 1:1.

Na začátku druhé třetiny Havířov otočil skóre na svou stranu, pohlednou kombinaci zakončil z levé strany Jiří Krečmer – 2:1. Bulldogs sice nevyužili početní výhodu, po polovině utkání ale vyrovnali přesnou trefou Jana Žižky – 2:2. A přesně o tři minuty později už měli vedení zpět na své straně, rychlou akci zakončil David Sládeček – 2:3. I Brno v duelu rychle proměnilo přesilovku, Jiří Bauer už měl lehkou práci, když uklízel míček do odkryté branky – 2:4. Další přesilová hra se už celku hostí příliš nepovedla, jelikož se ve vlastním oslabení trefil z poloviny hřiště Hynek Plášek – 3:4.

Havířov měl celou třetí třetinu na srovnání stavu, jenže to se mu nedařilo. Tři minuty před koncem sáhl ke hře bez brankáře, navíc ještě dvě minuty před koncem byl vyloučen brněnský Koláčný. Jenže ani to domácím nepomohlo a Brno svůj těsný náskok uhájilo.

„Přes kopírák stejné utkání jako v Brně. Základní věci, jako je obrana, hra s míčkem, děláme v režimu lážo plážo, a proto se do poslední vteřiny strachujeme o výsledek,“ nebyl i přes vítězství spokojen s předvedenou hrou svého týmu David Kyzlink. Naopak trenér Filip Kubíček bude muset na neděli vymyslet takovou taktiku, aby Havířov odvrátil konec série. „Hráli jsme daleko lépe než v Brně a je jen škoda, že jsme nedali vyložené šance. Samozřejmě Brno jich mělo spousty, ale dnes chytali dobře oba brankáři. Musím pochválit kluky za bojovnost, nasazení, tak by to mělo vypadat v každém utkání.“