{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


CHCI SE ZLEPŠOVAT A POTŘEBUJI VĚTŠÍ ČAS NA HŘIŠTI, VÍ MUSIL

Obrázek ke článku
18. 7. 2021

Vítězství v domácím poháru z roku 2020 a mistrovský titul Livesport Superligy ze sezony 2020/2021, to jsou úspěchy brankáře Petra Musila, které nasbíral během svého tříletého působení v Mladé Boleslavi. Minimálně na rok se však se Středočechy rozloučí, míří totiž na hostování do Sokolu Královské Vinohrady. „Hned po první schůzce s Michalem Kotlasem na mě Vinohrady udělaly velmi dobrý dojem. Líbila se mi jejich vize a směr, jakým chtějí klub vést,“ těší se na své nové angažmá 22letý brankář.

Odchovanec Vysokého Mýta přišel do města automobilů z Pardubic a od samého začátku působil v brankářském tandemu s reprezentační oporou Lukášem Bauerem. I díky tomu odchytal Musil během tří let pouze pětadvacet klání. To v pražském celku by měl dostat o poznání více šancí. „Od příchodu do Mladé Boleslavi jsem věděl, že o místo v brance budu bojovat s reprezentačním brankářem a byla to pro mě skvělá zkušenost. S Lukášem jsme měli velmi dobrý vztah a drželi při sobě,“ zdůrazňuje.

Po několika letech strávených v Mladé Boleslavi míříte na hostování do Královských Vinohrad. Co Vás vedlo k přesunu?
Nějakou dobu jsem na sobě pozoroval, že už se hráčsky tolik neposouvám a spíše stojím na místě. Vnímám, že pokud se chci zlepšovat ve florbale, tak potřebuji větší čas na hřišti. Vzhledem k tomu, že budu pokračovat ve vysokoškolském studiu na ČVUT v Praze, tak Vinohrady z toho vyšly jako nejlepší varianta.

Zmínil jste studium na vysoké škole. Kde byste rád po ukončení studia našel uplatnění? 
Od října budu pokračovat v inženýrském studiu Projektového řízení inovací. Rád bych se v budoucnu věnoval projektovému řízení v IT společnostech, které vyvíjí mobilní aplikace.

Pojďme zpátky k florbalu. Jak probíhala jednání s Vinohrady?
Myslím si, že jednání probíhala dobře. Spíše bylo zvláštní, že jsme se s Boleslaví v květnu připravovali na superfinále a řada týmů začala s letní přípravou. Hned po první schůzce s Michalem Kotlasem na mě celé Vinohrady udělaly dobrý dojem, líbila se mi jejich vize a směr jakým to chtějí vést. Takže ve finále bylo rozhodnuto poměrně rychle.

S jakými cíli přicházíte do Vinohrad?
Mám ambici co nejvíce pomoci klukům, abychom předváděli dobré výkony a umístili se v tabulce co nejvýše. Rád bych zopakoval výsledek ze sezony před dvěma lety, kdy Vinohrady došly až do play-off. 

Už jste nějak komunikoval s budoucími spoluhráči? 
Se spoluhráči jsem se viděl poprvé minulý týden, kdy jsem se s nimi začal připravovat na novou sezonu. Hned bylo poznat, že je v týmu je super parta a těším se na další společné akce.

Jak bude probíhat příprava na nový ročník?
Plán přípravy je co nejlépe se naladit na nadcházející sezonu. Máme naplánováno spoustu přátelských zápasů, zúčastníme se také Poháru Českého florbalu. 

Když se ještě ohlédnete za posledními třemi roky v Mladé Boleslavi. Jak byste je celkově zhodnotil?
Působení v Mladé Boleslavi hodnotím pozitivně, posunul jsem se lidsky i herně zase dál, ale cítil jsem, že potřebuji změnu. První sezona se mi paradoxně povedla nejvíc. Do následujících dvou zasáhl covid, vše bylo náročnější a v té právě skončené mě navíc na pár měsíců vyřadilo i zranění, po kterém byl návrat o to těžší.

Na co budete nejradši vzpomínat?
Nejvíce budu vzpomínat na kolektiv, který jsme v Mladé Boleslavi měli. Moc jim všem děkuji za krásné tři roky a budu klukům držet palce i v další sezoně.

Když se opět odprostíme od florbalu. Jak jste si užil krátké volno mezi sezonami? 
Jak říkáte, volno nebylo letos moc dlouhé. V půlce června nás čekalo superfinále, v průběhu dalšího týdne jsem poté vykonával státní závěrečnou zkoušku. Nicméně poté jsem si od florbalu odpočinul. Brankářskou výstroj jsem vyměnil za tenisovou raketu a několikrát jsem si s přítelkyní zahrál tenis, to je takový můj koníček. 

Tabulka soutěže

​​

Obrázek