ČTYŘI GÓLY ZA 23 SEKUND? LIBEREC TO DOKÁZAL

18. 12. 2020

Podruhé v řadě si fanoušci zvolili v anketě o nejlepší moment týdne výkon Liberce. Severočeši v derby s Českou Lípou v rámci 11. kola Livesport Superligy zcela dominovali, celkově zvítězili 19:7. Za zmínku stojí především závěrečná minuta, ve které nastříleli hned čtyři góly. Ty padly v rozmezí neskutečných 23 vteřin, navíc se prosadili čtyři rozdílní střelci. ​A hráči v černých dresech po zápase opět nezapomněli přidat oslavný rituál.

O týden dříve Liberec obral o body Ostravu i lídra z Vítkovic. Tentokrát si z víkendu odnesl jednu porážku od Bohemians a právě vysokou výhru nad Českou Lípou. Podještědský tým v tabulce balancuje na hraně zaručující účast v play-off, proto je pro něj velmi důležitý každý bod. Domácí prostředí, ve kterém sehrál nedělní derby, mu prozatím příliš nesvědčilo. „My jsme doma od začátku nebodovali, takže jsme hrozně chtěli toto utkání zvládnout,“ řekl po utkání Zdeněk Skružný, hlavní trenér Liberce.

A jeho svěřenci to zvládli opravdu na výbornou. Od začátku si budovali náskok, po první třetině vedli již 5:1, po té druhé 9:4 a do závěrečné periody tak mohli nastoupit optimisticky naladěni. Jejich náskok se netenčil, naopak se rivalovi vzdalovali. „Na střídačce byla velmi uvolněná atmosféra, protože tohle v Liberci mockrát nezažijeme,“ popisuje nejproduktivnější liberecký florbalista Radek Valeš, který byl rovněž vyhlášen hráčem utkání.

Necelou minutu do konce na ukazateli skóre svítil stav 15:7, v té době by nejspíš nikoho nenapadlo, že liberečtí florbalisté nasází další čtyři trefy. Jenže přišlo vyloučení Josefa Pluhaře, které Liberec dokázal potrestat. Jako první se v čase 59:26 prosadil v přesilovce po pěkné kombinaci Martin Čermák, na něj navázal po pouhých devíti vteřinách Jan Šoltys. Ten se již při hře pět na pět po rychlém přenesení hry ocitl sám na velkém brankovišti a z tohoto prostoru se nemýlil.

Do třetice všeho dobrého přišla řada na Prokopa Ferdana, jenž efektivním napadáním zachytil českolipskou rozehrávku a bezmocného brankáře Lukáše Chynu obhodil kličkou do beckhendu. Poslední branka utkání padla v čase 59:49 z hokejky Jakuba Kárníka, kterému téměř přímo z buly přihrál Jakub Kopecký. A bylo to rázem 19:7.

„Většinu koncovek utkání hrajeme o body, takže jsme si poslední minuty s Českou Lípu hodně užili. Osobně jsem při zápase nepostřehl, že se nám podařil takový husarský kousek. Na druhou stranu Lípa nám to hodně ulehčila,“ tvrdí Valeš, jenž v utkání nashromáždil 6 bodů (5+1). Ještě o bod více získal jeho parťák Prokop Ferdan.