{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

CURNEY MÁ 750. BOD. NA OSMISTOVKU ZATÍM NEÚTOČÍM, MÍNÍ

Obrázek ke článku
10. 10. 2021

Získal jubilejní bod a jeho mužstvo vyhrálo velkým rozdílem. Mladoboleslavský Jiří Curney tak odcházel z osmého kola Livesport Superligy, kdy Středočeši rozstříleli Hattrick Brno 12:1, s dobrou náladou.

Jiří, vaším gólem jste pokořil hranici 750 bodů v kariéře. Co na bilanci říkáte?
Jelikož jsem se to teď dozvěděl, tak nevím. Samozřejmě to potěší, jde o vysoké číslo (smích). Mám ale trochu smíšené pocity, protože výkon naší pětky nebyl tolik dobrý. Na jednu stranu je to hezké, na stranu druhou to nic neznamená.

Byl výkon proti Hattricku dobrou vzpruhou potom, co jste minule nestačili na Vítkovice?
Určitě. Věděli jsme, že každá série jednou končí. A domnívám se, že naše řada výher skončila na vysokém čísle. Žádný strom neroste do nebe a jedeme dál. Jsme samozřejmě rádi, že tentokrát z toho byla výhra.

Když se vrátíme k vašemu milníku, sledujete své osobní statistiky?
Dřív jsem je sledoval více. Vzhledem k tomu, že teď už jich moc nezbývá, nesleduji je tak dopodrobna. Jak říkám, o čísle 750 jsem třeba vůbec nevěděl (smích).

Chtěl byste ještě v aktuálním ročníku zaútočit na 800?
S ohledem na moji formu se o osmistovce ani není možné bavit! Bylo by to hezké, ale když 800 nevyjde, nic se nestane. Rozhodně si nedávám žádnou metu, kolik bych chtěl nasbírat bodů v této sezoně.

Dáváte si ale třeba metu do zbytku kariéry, že byste završil tisícovku?
Protože mi to již pár lidí říkalo, tak mě to napadlo. Bylo by to úplně neuvěřitelné, nicméně faktorů, aby se to podařilo, je strašně moc. Nějak se k tomu neupínám. Vím, že tisícovka je blízko, jenže zároveň ještě velice daleko. Dvě stě padesát bodů je stále mnoho, takže uvidíme.

Proti Brnu se trefilo poměrně dost různých střelců, mimo jiné mladý Marek Korych. Je pro vás dobré, že můžete během utkání dát plnou důvěru i mladším hráčům?
Stoprocentně. Mladí kluci u nás pracují velmi dobře, konkrétně Marek Korych už delší dobu. Je dobře, že dostanou šanci. A jak je pozoruji, zlepšují se každým tréninkem. Ostré zápasy potřebují a je správné, že si i proti Hattricku zahráli a dali gól. Takže plus pro ně a jen tak dál.

Na hřišti vám chybí kapitán Jan Natov. Jak bylo v dosavadních duelech těžké se s jeho absencí srovnat?
Samozřejmě hodně těžké. Například konkrétně já jsem s Natym tady odehrál hodně a naše vazba byla mimořádná. Cítím to hodně, stejně jako celý tým. Naty je hráč, který je v českých podmínkách nenahraditelný. Je to náročné, ovšem takový je sport. Zranění k němu patří, i když je nikdo nechce. Musíme situaci zvládnout co nejlépe.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek