{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


DOUFAL JSEM, ŽE SI NÁS BOLESLAV ZVOLÍ, TVRDÍ GÓLMAN ŠIMŮNEK

Obrázek ke článku
29. 4. 2021

Po základní části plné nepříjemných okamžiků a trápení by byla sázka na úspěch Chodova ve čtvrtfinále lehkým hazardem. Jenže svěřenci Davida Podhráského prokázali neskutečné odhodlání, Bohemians porazili 4:2 a v semifinále vyhlíží dosud neporaženou Mladou Boleslav. Obrovský díl na tomto úspěchu nese brankář Vojtěch Šimůnek, který se v průběhu ročníku ocitl v pozici jedničky a v play-off zatím kraluje.

Když přicházel do Chodova, tak počítal na minimálně pár let s pozicí náhradníka. Jenže po tragické události v týmu se z minuty na minutu stal brankářskou jedničkou. „Dlouho mi trvalo, než jsem se s tím dokázal smířit,“ smutně vzpomíná Šimůnek. Nebyl čas přemýšlet, co bude dál. Šanci musel chytnout za pačesy a ukázat, že sázka na jeho jméno byla tím správným rozhodnutím.

A to také udělal. Ve spolupráci s juniorem Karlem Hodíkem vytvořili šikovný tandem, který držel Chodov ve všech situacích. Po základní části se musel připravit na životní zkoušku: první vyřazovací boje v kariéře. Mezi třemi tyčemi to však nebylo znát. Vojtěch Šimůnek lapil fantastickou formu a dokázal několikrát zastavit smrtící protiútoky Bohemians. „Všechno se skvěle sešlo. A když se zrovna nedařilo, tak mi pomohl tým,“ říká dvacetiletý brankář.

Úkol číslo jedna splněn. Nyní si se svými spoluhráči brousí zuby na věčného rivala z Mladé Boleslavi. V sezoně dokonce dokázali ve městě automobilů sebrat jeden bod po smolné prohře na samostatné nájezdy. Podaří se celku z Jižního Města překvapit silný výběr Petra Novotného? „Může se stát cokoliv, věřím v to,“ prozradil Šimůnek. Na svůj přesun z Tatranu vzpomíná jako na nejlepší rozhodnutí v životě, teď se může postarat také o svůj největší úspěch v životě: postup do samotného finále.

Holba Fantasy Play-off - ukažte své superligové tipy!

Ve čtvrtfinále jste prokázali obrovskou sílu, když jste přetlačili ambiciózní výběr Michala Jedličky. Jak budete na sérii vzpomínat?
Budu určitě vzpomínat jen v dobrém. Bylo to moje první play-off a vlastně nemohu říct, že bych si přál lepší průběh. Všechno, co se mohlo, se nakonec povedlo. A když něco nešlo, tak jsme to jako tým zvládli na výbornou. Takže obrovská spokojenost.

Jak je možné, že se po příliš nepovedené základní části představil takhle srovnaný a připravený mančaft?
Myslím, že jsme jako tým byli vždy připravení všechno odjet na sto procent, jen jsme občas naráželi na to, že to zkrátka nešlo. To je přeci v životě normální. V podstatě je play-off úpně jiná soutěž a jako tým jsme do něj vstoupili nejlepším možným způsobem.


Dostal jste v průběhu sezony velkou důvěru mezi třemi tyčemi. Jak těžké bylo se rychle aklimatizovat do role jedničky?
Dlouho trvalo, než jsem se vlastně smířil s tím, že Michala Rebra už na tréninku nepotkám. Nebylo to pro mě vůbec jednoduché, ale po nějaké době se mi podařilo s tím srovnat a vlastně každý můj výkon je pro něj. Za tu šanci jsem velmi rád.

Připravujete se na semifinále s Boleslaví. Byla tato volba očekáváná, nebo vás přeci jen malinko zaskočila?
Já osobně jsem v Boleslav doufal, takže jsem s finální volbou spokojen. Nemám příliš rád dlouhé cesty do Vítkovic, takže padla rozhodně lepší varianta.

Je právě letos ideální čas postarat se o první překvapení a zastavit nadvládu Mladé Boleslavi?
Ideální čas na to něco změnit je vždy, takže předvést takové překvapení by mohlo být prospěšné pro všechny. Uvidíme, co se stane.

Náročná série si vyžaduje také odpočinek. Dostali jste v pauze před semifinále nějaký čas na regeneraci a mimoflorbalové aktivity?
Ano, dostali jsme dva dny odpočinku navíc. Hned další týden se začalo s další fází tréninků a tvrdou přípravou na noovu sérii.

Když se vrátíme k vašemu rozhodnutí opustit mateřský Tatran, proč tehdy k přesunu na Chodov došlo?
Dalo by se říct, že po Chodovu jsem koukal již delší dobu. Celý cyklus juniorské reprezentace mě spoluhráč Michal Strnad přemlouval, ať už konečně přestoupím, a lákal mě na růžovou brankářskou výstroj. Když pak nabídka přišla, tak jsem po ní hned sáhl. Myslím, že přestup na Chodov byl ten nejlepší krok, který jsem mohl v dosavadním průběhu kariéry udělat.

Když jste přestupoval z Tatranu právě na Jižní Město, dokázal jste si představit, že za poměrně krátký čas získáte takovou úlohu v týmu?
Popravdě jsem v to doufal, ale nečekal jsem, že to bude takovou cestou a takhle rychle. Počítal jsem, že budu minimálně dva nebo tři roky brankářská dvojka a pak postupem času dostanu možnost se stát jedničkou. 

Holba Fantasy Play-off - ukažte své extraligové tipy!

Před dvěma lety vám unikla nominace na juniorský světový šampionát v Halifaxu. Vnímáte to jako takovou menší kaňku na zatím skvěle rozjeté kariéře?
Někdo by to bral jako velký neúspěch, ale já osobně to beru tak, že se to tak stát mělo. Možná kdybych byl na MS, tak bych už florbal nedělal. Neúčast na šampionátu mi ukázala, že sport není jen o tom sbírat úspěchy, ale především se tím i bavit. 

Vnímáte prázdné tribuny a všudypřítomné ticho jako výhodu, nebo vám naopak velmi chybí přítomnost diváků a kamarádů na stadionech?
Vnímám, avšak úplný rozdíl v tom nevidím. Mám to nastavené tak, že když začne zápas, tak před sebou vnímám pouze jedenáct lidí, které mám pod kontrolou. Ostatní elementy zápasu jdou zcela mimo mě.

Jak se díváte do své florbalové budoucnosti? Nelákalo by vás jednou také nějaké zahraniční angažmá?
Co se týče budoucnosti, tak se asi může stát naprosto cokoliv. Hrát v zahraničí by bylo fajn. Hlavně získat asi trochu jiný pohled na věc, nabrat nové zkušenosti a poznat tamější kulturu. Uvidíme, co mi nabídne čas.

Tabulka soutěže

Obrázek