​​​​

DRAMA NEKONČÍ, BOLESLAV SI VYNUTILA SEDMÉ UTKÁNÍ

8. 4. 2016

Jsou tomu již dva roky, co proti sobě naposledy stály Vítkovice s Mladou Boleslaví v semifinále play-off. Vítkovice ale nenapodobily výkon z minula, a sice, z nepříznivého stavu série 0:2 neotočily na 4:2. Místo toho je stav po šesti zápasech 3:3 a slibuje parádní podívanou až dokonce.

3 : 4
1:01:11:3 -:-
Branky: 14. Jan Šebesta, 33. Jakub Hubálek, 57. Lukáš Hájek - 24. Tomáš Chroust, 44. Josef Pluhař, 45. Jiří Curney, 56. Petr Salát

Nelze říct, že by ostravská hala na Dubině byla vyprodaná. Bylo by to totiž nedostatečné popsání faktu, protože v hale bylo, minimálně v této sezóně, rekordních 1109 diváků. Na zápas dorazily i ikony českého florbalu jako například Daniel Folta či bývalý kapitán Vítkovic Filip Heczko. Ale ani jejich přítomnost nic nezmohla.

Domácí sice po dvou třetinách vedli 2:1, hosté ale ovládli poslední třetinu třemi góly, přičemž odpovědí byl jediný gól domácích v podání Hájka. „Florbal nás moc baví a chceme hrát co nejvíce utkání, začal poněkud nečekaně šprýmovat o prodloužení série trenér Brus. Poté ale zvážněl a dodal: „Nejsme ten zkušený tým, který hraje v klidu, my musíme ždímat krev, to jsme dnes ale nedělali tak, jak to umíme.

Život jako z NHL

Je to poměrně paradox. V rozmezí září - únor odehrály Vítkovice dvaadvacet utkání. Ale v rozmezí 5. března - 8. dubna stihl tým dua Vavrečka - Brus třináct utkání, čtrnácté přidá už v neděli. Mladá Boleslav prvním kolem play-off prošla na čtyři zápasy, v semifinále tomu už tak není. „Je to skoro jako v NHL," směje se hrdina hostů David Rytych. „Každý druhý den je zápas, nemáme takové podmínky k regeneraci jako borci z NHL. Přejíždí se čtyři sta kilometrů, to je vyčerpávající. Ale i když je to hrozně náročné, snažíme se regenerovat.

Sedmizápasová série s Tatranem a nyní i s Mladou Boleslaví. Průběh play-off z pohledu Vítkovic je letos opět infarktový. Vyrovnané souboje, reprezentanti na obou stranách a utkání plná zvratů. Není proto divu, že Technologové i Vítkovice vidí v sedmém utkání jakési malé Superfinále. Ačkoli může postoupit jen jeden tým, po výkonech z odehraných šesti zápasů si postup zaslouží oba celky. O soupeři Chodova se tak bude rozhodovat v neděli před televizními kamerami.