{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


I OSTRAVA POMÁHÁ, FBC KROMĚ PENĚZ PROPŮJČÍ TAKÉ AREÁL

Obrázek ke článku
18. 2. 2021

Nedávno jsme vás informovali o plánech Black Angels. Ti se mimo jiné domluvili, že za každý vstřelený gól v televizním duelu proti ostravskému celku darují tisíc korun do sbírky pro handicapované hráče Powerchair Hockey. FBC se rovněž rozhodlo pomoci. Ve spolupráci se svými partnery ostravský klub poskytl dar ve výši 40 000 korun a taktéž nabízí možnost využít svůj areál na libovolnou akci. ​

Předání symbolického šeku proběhlo již v pondělí před vzájemným duelem obou soupeřů, který před kamerami ČT sport vyzněl lépe pro Pražany. Black Angels zvítězili v UNYP areně 5:4. „Původně bylo naším cílem, pozvat zástupce Electric powerchair do našeho areálu, ukázat jim, co vše náš areál nabízí a předat jim symbolický šek,“ říká marketingový manažer Lukáš Robenek.

„Asi dva dny poté, co jsme se spojili se zástupci organizace, která pořádá sbírku, nás kontaktoval zástupce Black Angels pan Bosák s tím, že také oni se rozhodli podpořit tuto věc a vznikla tak společná myšlenka předání šeku před vzájemným pondělním utkáním. Touto krásnou souhrou náhod vznikla skvělá příležitost, jak podpořit již zmíněnou sbírku také mediálně a dostat ji do povědomí co možná nejvíce lidí,“ vysvětluje dosavadní kroky. „Rád bych touto cestou poděkoval kolegům z Black Angels za realizaci této společné akce,“ dodává Robenek.

Cílem sbírky je především uskutečnění finančně nákladného letního soustředění pro hráče. Zvítězit můžeme jen společně, tak zní slogan, kterým se ostravský klub řídí. „Pro nás se ale nejedná jen o pouhá slova, která mají motivovat k vítězství ve florbalových utkáních. Jedná se o motto, kterým se společně s našimi členy chceme řídit i v životě mimo florbalové mantinely,“ líčí manažer klubu Rolf Franke. „A přesně proto jsme se rozhodli podpořit sbírku neziskové organizací Lenox z.s. a spolku FLOR-IN darem ve výší čtyřiceti tisíc korun na uspořádání sportovního soustředění pro florbalisty s nejtěžšími typy postižení a také možností využít areál naší ČPP arény na uspořádání libovolné akce,“ uvádí.

„Jsme přesvědčeni, že florbal není jen o sportovních výsledcích, ale také o sounáležitosti a vzájemné pomoci, a to nejen v našich týmech nebo v našem klubu, ale v celém florbalovém prostředí, do kterého podle nás bezpochyby patří i handicapovaní florbalisté,“ navazuje na svého kolegu Lubomír Šimon, sportovní ředitel ostravského klubu.

FBC tedy kromě finanční podpory nabídlo handicapovaným sportovcům rovněž svůj areál. „Jsem přesvědčen, že máme jeden z nejrozsáhlejších areálů v českém florbalovém prostředí a doufám, že splní také vysoké požadavky Electric powerchair florbalu a my tak budeme moci přivítat naše obdivuhodné florbalové kolegy, kteří i přes velké překážky provozují sport, který všichni tak milujeme v našem domácím prostředí,“ uzavírá Šimon.

I přes podporu obou superligových týmů stále není vybrána potřebná částka. Více informací naleznete na speciálních webových stránkách.

Tabulka soutěže

Obrázek