{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KLOKANI VE SKILL CONTESTU: FORMAN SI VYSTŘÍLEL FINÁLE

Obrázek ke článku
2. 6. 2021

Posledním hostem seriálu Skill Contest byli florbaloví klokani. Z tria Patrik Šebek, Jakub Buršík a Filip Forman si posledně jmenovaný zajistil účast ve velkém finále. To bude na programu 6. června.

Forman si zajistil účast ve finálovém měření díky střelám do prázdné branky. Z pěti pokusů nasměroval přesně čtyři. „Bylo to lepší než jsem čekal,” zhodnotil svůj výkon poslední finalista, který tak překonal Jakuba Renčína z Black Angels.

Spolu s ním se v závěrečném měření představí Jakub Gruber z Mladé Boleslavi, který vyhrál ve slalomu a Lukáš Pešat z FBC Ostrava, který zase všechny protivníky předčil v poslední disciplíně – střelbě na přesnost.

Jak si florbalisté Bohemians počínali, se můžete podívat ZDE. Nyní je před námi jen finále, které bude na webu sport.cz v neděli 6. června.

Skill Contestu se postupně zúčastnilo všech 14 mužstev Livesport Superligy. Zástupci klubů soutěžili ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověřily jejich dovednosti, které mohou využít při utkáních. Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů aplikovat při střelbě do prázdné branky během soupeřovy hry bez gólmana. Střelba na přesnost, jež byla pro střelce superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, poté ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou. 

„Díky generálnímu partnerovi se povedlo i v této nelehké době uskutečnit zajímavý projekt. Kluby a jejich hráči se mohou veřejnosti představit zase trošku jinak. Je skvělé, že se podařilo ve spolupráci s Livesportem a vstřícním přístupem klubů tento projekt uskutečnit,“ těší Romana Urbáře, ředitele marketingu a komunikace na Českém florbale.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek