{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


LIBEREČTÍ MUŽI OPĚT HODLAJÍ ÚTOČIT NA PLAY-OFF

Obrázek ke článku
26. 8. 2020

Po dvou ročnících, kdy Liberci o skóre uteklo místo zajišťující play-off mužské superligy, bude tým chtít své představení v základní části ještě o kousek zlepšit, a konečně ho dosáhnout. Trenérovi Zdeňku Skružnému zůstala kostra týmu z minulé sezony, navíc posílil na brankářském postu.

V uplynulém ročníku liberecké mužstvo nastřádalo 31 bodů, což znamenalo deváté místo těsně za Královskými Vinohrady, a tudíž i konec sezony. Severočeši byli na čelních místech ve dvou týmových statistikách. Po FBŠ Bohemians měli druhý nejvyšší počet vstřelených branek v přesilové hře. Zároveň byli velkým tahákem pro fanoušky, jelikož získali pomyslné prvenství ve venkovní návštěvnosti (8303 diváků, 639 na utkání) a po Pardubicích druhou nejvyšší celkovou návštěvnost.

Bodově tým táhla trojice Radek Valeš, Prokop Ferdan a Jakub Kopecký. Prvně jmenovaný získal 40 bodů za 26 branek a 14 asistencí, Ferdan si připsal 38 bodů (19+19), Kopecký o dva body méně (18+18).

Jelikož pro Liberec skončila sezona ještě před vypuknutím pandemie, nouzový stav využil pro odpočinek a regeneraci. Po uvolnění opatření mohlo mužstvo nastoupit do běžné přípravy. Kapitán Matěj Klucho ji hodnotí jako velmi kvalitní a pestrou. Zároveň dodává, že tým pracoval na kondiční stránce, zejména na silové, ve které by měl být na sezonu dobře připraven.

Jediným negativní momentem, který ovlivnil plánovanou přípravu, byla nutnost zrušených přátelských zápasů z důvodu karantény soupeře.

Kádr neprošel žádnou velkou přestavbou jako tomu bylo v minulém roce. Kapitán Severočechů je rád, že se tým podařilo udržet v síle, ve které byl na konci sezony. „Skončili kluci na hraně sestavy, přišli dva kluci, co se o tuto hranici poperou. Také nám přišli dva brankáři (Mück a Ponomarev - pozn. red.), kteří nám konkurenci v brankovišti výrazně zlepší. Z mého pohledu jsme v letní „off season“ posílili,“ hodnotí pohyby v sestavě Klucho.

Na otázku, jaké cíle si klub pro následující ročník klade, odpovídá jasně: „Delší dobu cílíme na play-off a myslím, že cílíme správně. Chybí nám pár detailů, pár kamínků do mozaiky, abychom se tam dostali. Dvakrát nám to nevyšlo o skóre, takže doufám, že třetí pokus bude úspěšný.“

Změny v kádru

Příchody: Daniel Martínek (Florbal MB), Daniel Mück (Zug United), Ivan Ponomarev (Česká Lípa, hostování)
Odchody: David Böhm, Vít Vaníček (oba Panthers Liberec, hostování), Tomáš Janota (FBC Liberec B), Daniel Kroupa (TJ Sokol Jaroměř), Lukáš Böhm, Vojtěch Hejduk

A jak se libereckému kapitánovi Matěji Kluchovi dařilo v anketě 3x20 na předsezonním hráčském setkání? Dozvíte ve videu níže. Na mobilních zařízeních jej můžete zhlédnout ZDE

Tabulka soutěže

Obrázek