{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


BLACK ANGELS ŠOKOVALI VÍTKOVICE, PARDUBICE PODLEHLY SPARTĚ

Obrázek ke článku
27. 2. 2021

Velký krok směrem do play-off udělali Black Angels. Pražští florbalisté zaskočili druhé Vítkovice, když je na vlastním hřišti smetli 8:3. Ztrátu na páté místo minimálně do neděle stáhla Sparta, jež uspěla v Pardubicích. Na závěr dne zvítězila klidným výsledkem Ostrava.

Black Angels učinili výrazný krok k překvapivé výhře 8:3 ve druhé třetině. Prostřední pasáž ovládli 4:0 a celkově obrátili skóre na 5:2. Zároveň si pohlídali i úplný závěr utkání, kdy nepřipustili žádné drama a náskok ještě pojistili. Čtyřmi góly a asistencí se prezentoval Tomáš Hanák.

Vítkovice si tak odvezly porážku o pět branek a ztrácí v bitvě o čelo soutěže. Pokud vedoucí Mladá Boleslav získá ve zbývajících dvou zápasech aspoň bod, už zůstane první. Svěřenci Pavla Bruse přitom budou hrát již jen jednou. Zato Black Angels se přiblížili na dosah postupu do play-off, když přeskočili Liberec.

Potvrdilo se, že Black Angels působí před koncem základní části ve velmi dobré formě. Přidali další vítězství proti favorizovanému soupeři, v minulých týdnech uspěli například nad FBC Ostrava či Tatranem Střešovice. Celkově jde o jejich čtvrtou výhru z posledních pěti utkání.

Na straně domácích byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu brankář Ondřej Matiášek. Ten zlikvidoval řadu parádních šancí a dohromady měl 29 zákroků. „Uhráli jsme body navíc. Nicméně jsme se v hlavě připravovali, že tento víkend je pro nás klíčový. Nechtěli jsme nic nechávat na poslední kolo do Pardubic,“ poodhalil. Spokojen byl i kouč Petr Pajer. „Celý mančaft šlapal a chtěl. Naprosto super druhá třetina, která skončila 4:0,“ řekl.

„Věděli jsme, že Black Angels budou hrát na brejky. Ale neuhlídali jsme si je a dostali z nich góly. Sami jsme neproměňovali příležitosti, což si myslím, že rozhodlo,“ vystihl florbalista Vítkovic Rostislav Gattnar. Podle trenéra Pavla Bruse hosté rychle upustili od původního herního plánu. „Nechali jsme se rozladit, to je z naší strany špatně. Zasloužili jsme si prohrát a dobrá facka,“ komentoval.

K páté příčce se přiblížili sparťané, kteří zvládli duel na hřišti Pardubic. Pražané ustáli těsnou koncovku střetnutí a připsali si triumf 8:6. „Nehráli jsme úplně dobře, měli jsme spíše horší pasáže. Hráli jsme občas i špatně. Od půlky utkání jsme však zvedli disciplínu a dali si více záležet na věcech, jež jsme chtěli dělat,“ poznamenal kouč hostů Marek Vojta. Nyní tak chybí Spartě jediný bod na pátý Chodov.

Přesvědčivější úspěch si připsala Ostrava, která si poradila 9:4 s Českou Lípou. FBC tak má jistotu, že neskončí hůře než sedmé. Navíc stále bojuje o šestou příčku, jelikož mu schází dva body na Spartu. Ostravský tým však čeká do konce základní části už jen jediný zápas, zatímco Pražany dva.

Výsledky Livesport Superligy
Sobota 27. února

SOKOLI Pardubice - ACEMA Sparta Praha 6:8 (branky: 1. Adam Šmíd, 7. Lukáš Kučera, 10. Jan Savický, 18. Adam Šmíd, 27. Lukáš Kučera, 53. Petr Černý - 4. Mikuláš Krbec, 8. Marek Zouzal, 12. Radim Křenek, 17. Dominik Beneš, 26. Marek Zouzal, 29. Jakub Kolstrunk, 42. Michal Pažák, 60. Dominik Beneš) VIDEOOHLASY DOMÁCÍ, VIDEOOHLASY HOSTÉ
BLACK ANGELS - 1. SC TEMPISH Vítkovice 8:3 (5. Jakub Renčín, 30. Tomáš Hanák, 31. Jakub Boček, 35. Matěj Boček, 40. Tomáš Hanák, 58. Radek Hanák, 58. Tomáš Hanák, 60. Tomáš Hanák - 4. Matyáš Šindler, 14. Rostislav Gattnar, 55. Rostislav Gattnar) VIDEOOHLASY
FBC ČPP OSTRAVA - FBC 4CLEAN Česká Lípa 9:4 (1. Dominik Klimscha, 10. Lukáš Pešat, 20. Wojciech Malajka, 22. Michal Sládek, 34. Michal Sládek, 35. Dominik Klimscha, 46. Wojciech Malajka, 57. Dominik Klimscha, 59. Michal Sládek - 26. Radek Krajcigr, 36. Radek Krajcigr, 49. Jakub Jirsa, 54. Radek Krajcigr) VIDEOOHLASY

Tabulka soutěže

​​

Obrázek