{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MIKULÁŠ KRBEC O PŘESTUPU DO SPARTY: VĚŘÍM, ŽE BUDEME ÚSPĚŠNÍ

Obrázek ke článku
29. 4. 2020

Reprezentační útočník Mikuláš Krbec mění dres. Po dvou letech na Chodově se rozhodl pro přestup do dalšího pražského týmu, v nové sezoně bude hráčem Sparty, jež v základní části posledního ročníku skončila pouze jednu příčku za rivalem z Jižního Města. V rozhovoru prozradil důvody odchodu a také své nejbližší plány i k blížícímu se mistrovství světa.

Mikuláši, po dvou letech v chodovském dresu jste se rozhodl pro změnu a míříte do jiného pražského týmu ze superligové špičky. Jaké jsou hlavní důvody vašeho přestupu do Sparty?
Hráčský rozvoj, možnost pracovat jinak i lépe individuálně. Potřeboval jsem ten krok udělat, abych se rozvíjel tak, jak potřebuji. Bylo to ale těžké rozhodování. Parta na Chodově je vážně skvělá, ale cítil jsem, že tohle je pro mě správné rozhodnutí.

Co od nového angažmá očekáváte?
Krev, pot a slzy. (smích) Myslím si, že to bude nejnáročnější příprava, co jsem kdy měl, teda alespoň v to doufám. Chci, abych měl maximální příležitost pracovat na herních dovednostech, na kterých potřebuji. Chci být úspěšný a chci, aby úspěšná byla i Sparta. Věřím, že s nastavením, které teď je, také budeme úspěšní.

Vnímáte, že by pro vás přestup byl důležitý i vzhledem k blížícímu se MS v Helsinkách, na kterém byste se určitě rád představil?
Určitě. Cítil jsem, že výkonnost klesala a to jsem potřeboval změnit. Doufám, že tenhle impuls mi pomůže a dostanu příležitost udělat maximum i na MS.

Co považujete za největší přednosti Vaší hry?
Chytré myšlení, rychlost, tvrdost a mentální připravenost na většinu utkání.

A jaké máte osobní ambice?
Přibližovat svoji hru na mezinárodní úroveň každý den. Naplnit svůj potenciál a pomoci týmu uspět.

Zpět k Chodovu, jak byste zhodnotil dvě sezony na Jižním Městě? Čeho si nejvíce ceníte, i třeba v osobním rozvoji?
Byl jsem kluk z vesnice, který dorazil do Prahy, takže jsem se toho naučil spousty. Jako největší plus beru to, že jsem získal od spoluhráčů vítěznou mentalitu. Málokdy přišla pochybnost o neúspěchu a vždycky tam byla síla týmu, který věřil, že to zvládneme a vyhrajeme.

Takže to pro Vás byla velká změna oproti nižší soutěži v mateřském Ústí?
Obrovská.. první liga se bohužel nedá srovnávat se Superligou a proto to byla obrovská změna. V Ústí jsem také byl neustále herně vytížený.

Jak prožíváte situaci posledních týdnů? Očekával jste, že by sezona 2019/2020 mohla předčasně skončit v průběhu play-off?
Je mi opravdu líto, že jsme nemohli dokončit práci, kterou jsme začali. Ale myslím si, že v dnešní době je klíčové zdraví a abychom se dokázali vzpamatovat z ekonomického výpadku, který díky situaci nastal. Doufám, že to florbal poznamená v malé míře, i když je to bláhová představa. Nejbližší cíl jsou Helsinky a pokusím se udělat maximum.

A jak se teď udržujete ve formě?
Snažím se pracovat s režimem a návyky. Tak dlouhou pauzu jsem neměl od starších žáků a už se nemůžu dočkat, až to vše opět vypukne. 

Tabulka soutěže

Obrázek