{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

NECHCEME TÝM NARVAT JEN HVĚZDAMI, ŘÍKÁ MANAŽER OSTRAVY FRANKE

Obrázek ke článku
19. 5. 2017

FBC Ostrava před nadcházející sezónou mohutně zbrojí. V pravý čas, chtělo by se říci. V následujících dvou letech se totiž vrchol klubové sezóny v podobě Superfinále uskuteční právě v moravskoslezské metropoli. O posilování kádru, cílech týmu nebo přestupové politice hovoří manažer FBC Rolf Franke.

Po letech, kdy se váš tým uklidil spíše do středu tabulky a mužstvo tvořili převážně mladí hráči, se nyní v Ostravě tvoří velice silný kádr. Proč ta změna přestupové politiky?
My jsme si po té době stříbrné, kterou jsme si kdysi prožili, dali prioritu vybudovat zázemí. Během těch pěti šesti let jsme ve finálové fázi našeho sportovního florbalového centra. Takže teď už zase máme časový a finanční prostor více se věnovat tomu týmu.

Zatím byly ohlášeny zvučné posily Ostřanský, Daniš a Mendrek. Lze očekávat další podobná jména?
My to zase nechceme narvat nějakými hvězdami. Myslím si, že to, co jsme teď nabrali za hráče, by mělo stačit k tomu, abychom mohli hrát třeba semifinále.

Další posílení kádru tedy už neplánujete?
V tuto chvíli stále vedeme nějaká jednání. Momentálně jsou tedy ještě nějací další hráči otevření. Každopádně to ještě není konec.

Kam až sahají ambice vašeho týmu v příštím ročníku Tipsport Superligy?
Já to beru tak, že jsme do Ostravy dostali Superfinále, které se zde uskuteční v následujících dvou letech. Náš cíl je tam během těch dvou let dostat alespoň jedno naše družstvo. Ať už žen, nebo mužů.

A v tom dlouhodobějším měřítku?
Chceme se vrátit a hrát na špici. Samozřejmě tady máme silného konkurenta Vítkovice, ale i tak si myslím, že bychom měli být schopni hrát tu první čtyřku.

Vaše nová posila Jakub Mendrek se v rámci přestupu z Brna stěhuje. Jak těžké je dostat kvalitního florbalistu z jiného města do Ostravy?
Myslím si, že u toho kluka, který k nám přichází, musí jít zejména o jeho prioritu. Mění místo trvalého pobytu, kde je zakořeněný. Když někdo přestupuje třeba od nás do Vítkovic, tak je to jednoduché. Ale když přestupuje například z Brna do Prahy či Ostravy, tak na to musí být připraven hlavně on sám. Jde do nového prostředí, musí si najít nové kamarády a nebát se toho začít tam vlastně nový život.

Jak tenhle problém co nejlépe eliminovat?
Myslím si, že když se k tomu přidají nějaké slušné podmínky pro fungování toho člověka v novém městě, tak to nemusí být pro ten klub až tak těžké takového hráče získat.

Obvyklejší jsou přesuny z Moravy do Prahy kvůli škole či zaměstnání.
Když vezmeme tyhle dvě varianty, tedy škola a práce, tak z tohoto pohledu je to pro nás určitě těžší. Zas na druhou stranu, v Ostravě jsme také úplně nespadli z banánovníku, takže nějaké možnosti tady určitě jsou. Myslím si, že jsme finančně dostatečně silný tým na to, abychom mohli těm hráčům vytvořit nějaké podmínky, zajistit určité benefity, které mohou být tím rozdílovým faktorem.

foto: archiv Rolfa Frankeho

Tabulka soutěže
Obrázek